Reportáž ze strojírenské společnosti BAEST Machines & Structures

ČMA 27. 7. 2021

Přinášíme reportáž z benešovského strojírenského podniku, který řídí František Kulovaný, jenž byl hostem Studia ČMA s Vadimem Petrovem. BAEST Machines & Structures je středně velká společnost vyrábějící ocelové konstrukce, nádrže a technologické části například pro vodní elektrárny. Je skvělým reprezentantem fungujícího českého průmyslu.

Stavba strojírenského závodu probíhala mezi lety 1979 a 1984. Jeho výroba se zaměřovala na formovací techniky do paneláren pro bytovou, občanskou a průmyslovou výstavbu. Jedním z odběratelů měla být také jaderná elektrárna Temelín.

V roce 1996 byla společnost privatizována. Tehdejší manažer František Kulovaný starší ji odkoupil od státu a později přizval do řízení svého syna. V tomto období došlo k zásadní změně ve výrobním programu, kdy formovací technika byla nahrazena výrobou nádrží, stavebních a portálových jeřábů a vrtací techniky. V roce 2002 se oblast výroby rozšířila o stavební a speciální jeřáby, nádrže pro průmyslové účely, energetiku a ekologii. Více informací na www.baest.cz.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.