Novým předsedou SČMVD byl zvolen Ing. Leo Doseděl

ČMA 11. 8. 2021

Praha, 16. 6. 2021 – Na 30. valném shromáždění Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), které se konalo v pondělí 14. června v Nymburku, byl přítomnými delegáty členských družstev do funkce předsedy zvolen Ing. Leo Doseděl, dosavadní I. místopředseda. V čele svazu nahradí JUDr. Rostislava Dvořáka, který na valném shromáždění ze zdravotních důvodů odstoupil.

Představenstvo SČMVD následně na uvolněné místo I. místopředsedy zvolilo Ing. Martina Berana, předsedu Dřevotvaru Jablonné nad Orlicí, který byl dosud místopředsedou pro řešení problematiky družstev sídlících na území Čech. Funkci místopředsedy pro řešení problematiky družstev sídlících na území Čech bude do konce stávajícího volebního období v roce 2023 zastávat Ing. Václav Valter, předseda Kovodružstva Strážov. V souladu se stanovami bylo představenstvo v návaznosti na odstoupení JUDr. Dvořáka doplněno o Ing. Pavla Kříže, předsedu Dřevozpracujícího družstva Lukavec.

Nově zvolený předseda SČMVD Ing. Leo Doseděl spojil celou svoji profesní kariéru s oděvním družstvem MODĚVA Konice, významným výrobcem dámské a pánské konfekce s 90letou tradicí, jehož byl od roku 1990 předsedou. Rovněž je dlouholetým členem představenstva SČMVD, ve funkčních obdobích 2011–2015 a 2015–2019 byl místopředsedou pro řešení problematiky družstev sídlících na území Moravy, v aktuálním období I. místopředsedou svazu.

SČMVD patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů, šperků a hraček, ale také potravin a poskytování služeb.

 

Štítky:

 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter