Newsletter AEROCUT Libora Witasseka: Eliminace covidu-19 i budoucnost leteckého průmyslu

ČMA 21. 5. 2021

V šestém čísle našeho zpravodaje AEROCUT #006 se zkusíme více podívat do budoucnosti v leteckém a kosmickém průmyslu, přinášíme informace o rozšíření našich výrobních možností, o prvních výsledcích našeho týmu výzkumu a vývoje, aktuálně zaměřeného na eliminaci Covid-19.

Od března 2020 byl jedním z nejpostiženějších sektorů letecký průmysl, a nadále je postižen. Letecký průmysl prošel v době pandemie nevratnými změnami, rovněž v kosmickém průmyslu dochází k urychlení inovací. Vývoj bezemisních leteckých pohonů, nové konstrukce letadel, v kosmu se hledají řešení s lehčími konstrukcemi, rakety pro vícenásobné použití, nové možnosti v komunikaci a další zajímavé projekty. Rozhodně se svět nezastavil, jen ekonomika se již vyvíjí různými novými směry.

Rovněž v naší společnosti jsme se posunuli vpřed, dokončili jsme certifikaci AS9100, posílili jsme výkonný management i technologii, rozšířili jsme naše výrobní možnosti, zahájili spolupráci univerzitou a nabízíme již komplexní řešení, od vývoje až po dodávku strojních či mechatronických zakázek.

Skutečné oživení v našem sektoru přijde asi až v roce 2022, ale my jsme připraveni již nyní.

Naštěstí, jediná cesta je směrem nahoru!

Ing. Libor Witassek, MBA
CEO STROJCAR s.r.o.

 

RAYKILLER® – ČISTÝ TELEFON DO ČISTÝCH RUKOU

Inovace bez implementace jsou halucinace

Po půl roce vývoje, prototypování a úspěšného testování ve státní laboratoři se podařilo dokončit vývoj českého desinfekčního produktu RayKiller s účinností 99,8% v naší společnosti STROJCAR. Malá česká strojírna byla typickým příkladem firmy bez vlastního produktu a v dubnu 2020 ji díky pandemii během pouhých 2 týdnů „zmizelo“ 90% zakázek a prakticky 95% klientů, tj. nadnárodních výrobců letadel Airbus, Embraer a Boeing. Covid „vypnul“ náš business, stejně jako se dá vypnout lampička u nočního stolku.

Kromě RayKilleru se můžete brzy těšit na bezdrátové designové reprosoustavy a další překvapení. .

Co je důležitější než produkt samotný? Ve spolupráci s OEM výrobci nyní můžeme implementovat UV-C dezinfekci v jejich koncových zařízeních. Naše zkušenosti, úpravy do nehořlavého prostředí, vysoká účinnost navrhovaných řešení a schopnost navrhnout špičkový design výsledného řešení jsou novou přidanou hodnotou pro naše partnery.

Děkujeme za případnou podporu!

Designed & Made with ♥ by STROJCAR

PODPOŘIT RAYKILLER®

CERTIFIKACE AS9100 ÚSPĚŠNĚ DOKONČENA

Norma AS9100 je standard založený na systému managementu kvality – ISO 9001, se zaměřením na kvalitu v leteckém a kosmickém průmyslu.

Systém managementu kvality společnosti STROJCAR byl v letošním roce nově adaptován na požadavky mezinárodního standardu AS9100 v obrábění a výrobě přesných kovových dílů na CNC frézkách pro použití v průmyslu leteckém, kosmickém, automobilovém a kolejových vozidel.

Dnem 27.ledna 2021 jsme plně certifikovanou firmou pro tento mezinárodní standard kvality.


STROJCAR PODEPSAL SMLOUVU O SPOLUPRÁCI S VŠB

Chceme prodávat chytré české hlavičky, nejen šikovné české ručičky!

Spolupráce mezi VŠB-TUO a společností STROJCAR potvrzena smluvně, primárně o vývoji a spolupráci v leteckém a kosmickém průmyslu.

Pan děkan VŠB-TUO prezentoval skvělé možnosti nejen pro tradiční oblasti výzkumu a vývoje, ale i pro výrobní kooperace v CNC obrábění, 3D tisku širokého portfolia materiálů včetně kovových materiálů a v neposlední řadě představil i řadu talentovaných konstruktérů na fakultě VŠB-TUO.

Společnost STROJCAR se díky této spolupráci bude moci více soustředit na vývoj a prodej zákaznických řešení.

NÁVRAT NADZVUKOVÝCH DOPRAVNÍCH LETADEL A BEZ EMISÍ

Jedním z nejznámějších projektů na cestě za obnovením nadzvukových komerčních letů je Boom Supersonic vizionáře Richarda Bransona. Letoun Boom Supersonic Overture je konstruován pro 40-55 pasažérů a měl by být rychlejší než Aerion AS2.

Měřit má 52 m, rozpětí je 18 m. Dosáhnout má rychlosti 2,2 Mach (2695 km/h), při níž by letoun měl mít dolet 8300 km.

Pevné zdraví !

Libor Witassek

podnikatel, kybernetik a krizový manažer, majitel firmy STOJCAR vyrábějící díly pro letecký a kosmický průmysl

Kybernetik, podnikatel, krizový manažer a člen zastupitelstva v Opavě. Zastával funkce transformačního manažera ve švédských globálních společnostech GCE a HEATEX, koncernu VÍTKOVICE nebo u výrobce kolejových vozidel Krnovské opravny a strojírny. Je majitelem společností v oborech manažerského poradenství, vzdělávání a výroby leteckých dílů.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter