Neformální setkání s finalisty soutěže MANAŽER ROKU 2023

Na posledním „předprázdninovém“ setkání Pražského manažerského klubu ČMA se sešlo na 30 manažerů k neformálnímu setkání s finalisty 31. ročníku soutěže MR23 k aktuálním otázkám podnikatelského prostředí v Česku.

Za finalisty se zúčastnilo 7 zástupců – Hanclová Maria, Hanus Daniel,Kačmář Dalibor, Hornák Michal, Kislingerová Eva, Paksi Petr a Průšová Lenka.

Moderátor Vadim Petrov zaměřil diskusi s nimi na nedávný dokument SP ČR pod názvem – Česko v roce 2029: vize hospodářské politiky. Cílem tohoto dokumentu je „udělat z Česka zemi s rostoucí životní úrovní založené na tvorbě vysoké přidané hodnoty v průmyslu a službách“. Dokument obsahuje dlouhodobé, jasné a měřitelné cíle pro současnou i budoucí vládu, ale i firmy a podnikatele.

Ve dvouhodinové diskusi se tříbily názory a cíle této vize jsou úctyhodné…ČR se dostane mezi TOP 10 v HDP/obyvatele v rámci EU27 (ze 14. místa v roce 2022) + ČR se dostane mezi TOP 20 zemí světa (z 31. místa ze 132 zemí světa dle GII 2023). Prostředkem k tomu bude znalostní, digitální a cirkulární ekonomika s podporou finálních výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Na toto téma již několik let upozorňuje Ladislav Verner ze SOMA Lanškroun. Rada Expertů ČMA zaslala také 2 výzvy vládě s podporou Nadace ZET prof. Zeleného a sdružení Equilibrium prof. Maříka…

Otázka z pléna byla „a to ostatní země budou čekat, až je ČR předběhne“?

V závěru zazněl dotaz od Manažera roku – a jak může ČMA v tomto procesu pomoci?

Moderátor, který je členem Prezidia, reagoval za vedení ČMA, že z podstaty věci nemůžeme mít takový vliv na rozhodovací struktury jako má například SP ČR nebo Hospodářská komora, ale naším cílem je odborně diskutovat vše co se týče hospodářské politiky a umožnit členům ČMA, aby se tak účastnili veřejné debaty na relevantní témata, která podnikatelské prostředí vytvářejí. 

Účastníkům klubového setkání jsme v závěru slíbili, že v podobných „kulatých stolech“ budeme pokračovat a budeme se snažit jít více do hloubky. Zároveň názory z těchto setkání podpoříme průzkumem členské agentury IPSOS a budeme je tlumočit našim partnerům – SP ČR + HK a samozřejmě členům naší asociace.

Ing. Ivo Gajdoš
Předseda PMK ČMA

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.