Návrat k Prosperitě podle Olgy Kupec či André Draveckého

ČMA 29. 9. 2020 2 min

Připravili jsme pro vás opět některé výňatky z naší publikace Návrat k prosperitě. Obracíme se k tématu krize, která může přinést ekonomice i podnikání velkou příležitost.

Už za studií se André Dravecký pohyboval v dopravě, působil v oddělení zahraniční expedice rodinné firmy, kterou vybudoval jeho otec. Pod rukama se mu scházely poznatky o skulinách a rezervách logistických a spedičních procesů. Proto se rozhodl založit vlastní logistický start-up ShipVio, který propojil toto tradiční odvětví s principy sdílené ekonomiky. Ve svém textu se zaměřil na inspirace z Izraele, kde je risk spojen se ziskem. Odkaz na článek naleznete ZDE.

Olgu Kupec znáte jako jednatelku úspěšné firmy Abydos, která působí na českoněmeckém pohraničí, a také jako členku prezidia ČMA. Krizi vnímá jako příležitost přehodnocovat: „Jsem hluboce přesvědčena, že vše dobře dopadne, pokud ke krizi budeme přistupovat aktivně a pozitivně. Pravděpodobně si uvědomíme, že nemusíme mít všechno a hned, nemusíme všude být. A to je dobře, pro nás, i naši planetu.“ Do článku můžete nahlédnout na našem WEBU.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter