Martin Cígler: „Dakar je nádherná lekce krizového managementu“

ČMA 31. 12. 2022

Martin Cígler patří mezi významné manažerské osobnosti České republiky, který je zaměřený na informační technologie. V letošním roce se společnost Solitea pod vedením Cíglera přejmenovala na Seyfor, a to díky úspěšné expanzi na zahraniční trh.

O Martinovi Cíglerovi jste jistě slyšeli také ve spojitosti se soutěží MANAŽER ROKU, ve které získal ocenění v kategorii Manažer digitálního věku. Už ale možná nevíte, že Martin Cígler je mimo jiné také fotograf, cestovatel a milovník Dakaru.

Během Vánočního setkání, které se konalo v Brně v Maximus Resortu, měli zúčastnění manažeři, členové České manažerské asociace, možnost shlédnout jak videospot k nadcházejícímu ročníku Rallye Dakar, tak si i vyslechnout autentické zážitky z takříkajíc bitevního pole, které se i letos koná v Saudské Arábii, a to od 31. prosince 2022 do 15. ledna 2023. Během zhruba hodinového promítání byla hostům promítnuta řada autorských fotografií, které vznikly díky zápalu, kreativitě a smyslu pro detail Martina Cíglera během závodů Dakar.

 


 

1)  Chystáte se na Rallye Dakar, jaké jsou Vaše přípravy?

Dakar, díky tomu že padá do novoročních svátků, zase tak dlouho není, je to srovnatelné s běžnou dovolenou. Pracujeme na všech úrovních se zastupitelností, kolegové vědí, co je potřeba dělat. Takže nějaká speciální příprava nutná není. Nicméně, nechávám ve společnosti plnou moc pro případ, že by se cokoliv stalo a já se ze Saúdské Arábie vracel později.

 

2) Během Vánočního setkání v polovině prosince v Brně ze zúčastněným Vaše promluva velice líbila, co si Vy jako manažer berete manažerského z Dakaru?

Já vždy říkám, že Dakar je budování firmy komprimované do tří týdnů. Zatímco firmu roky budujete, tady se musíte připravit na závod, dobře si rozvrhnou síly, protože Dakar je dlouhý a stroje ani lidi nevydrží všechno, a musíte podat výkon. Některé dny jste plní adrenalinu, protože jste dobře zajeli etapu, jiné dny jste down, protože se nedaří a třeba řešíte technické problémy a k tomu hledáte motivaci. S firmou to máte podobné. Je to i jeden z důvodů, proč tam jezdím – Dakar je nádherná lekce krizového managementu.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter