Manažeři v akci: Správa rodinného majetku a odměňování zaměstnanců v novém daňovém světě

ČMA 10. 1. 2024

Dne 9. ledna se v Praze v Obecním domě uskutečnilo setkání České manažerské asociace ve spolupráci s CCS Premium Trust, a.s. Po neformálním novoročním přípitku a přání všeho dobrého do roku 2024 z úst prezidentky ČMA Ing. Olgy Girstlové, Ph.D. a výkonného ředitele Ing. Ivo Gajdoše, byla zcela zaplněnému Českému salónku představena dvě témata, která aktuálně hýbají světem českých manažerů a podnikatelů. Průvodci večerem se stali partner CCS Premium Trust, a.s. JUDr. Jakub Hollmann, Ph.D. a Mgr. Jiří Tregler.

Jak na efektivní správu a ochranu (nejen) rodinného majetku

Mnoho manažerů a podnikatelů z řad členů ČMA již řešilo či bude řešit problematiku efektivního předání řízení a vlastnictví rodinných podniků. Jednou z palčivých otázek je jeho ochrana a zachování kontinuity jejich fungování. Předpokladem využití těchto řešení je změna zažitého způsobu vnímání vlastnictví. „Na trhu není pro efektivní mezigenerační předání rodinného majetku jiné řešení než využití svěřenských a nadačních fondů,“ shrnuje doktor Jakub Hollmann a dodává: „je však třeba akceptovat změnu přístupu z vlastnit na ovládat.“ Proběhlá diskuse s účastníky v průběhu této části večera poukázala na dotazy, s nimiž přišli hosté – zajímali se o zajištění převodu firmy na budoucí generace, nastavení pravidel hry pro nově příchozí do rodiny, ale i převodů obchodních podílů na klíčové manažery daných společností. „Jsme kancelář, která působí na trhu nejdéle a hovoří pro nás zkušenosti jak v České republice, tak v zahraničí. Zejména s ohledem na pestrost individuálních požadavků každého klienta, jsou právě naše zkušenosti tím důvodem, proč by se měli možní zájemci o sekuritizaci majetku obracet na nás,“ dodává Jakub Hollmann.

Odměňování klíčových zaměstnanců

Druhou oblastí, která přední manažery a podnikatele zajímá, je způsob odměňování klíčových zaměstnanců. Odměňování je samo o sobě důležitou činností každé firmy, ale jedná se zároveň i o oblast, která byla značně zasažena daňovým konsolidačním balíčkem, který nabyl účinnosti od 1. ledna 2024. „Se zmíněnými změnami přišla vládní koalice na poslední chvíli, některé způsoby odměňování aplikujeme nicméně již dlouhodobě a pomohly nám zkušenosti ze zahraničí, kde se alternativních metod využívá dlouhodobě.“ popisuje situaci Jiří Tregler. Typickými klienty CCS Premium Trust, a.s. jsou firmy, které přerostly rodinné rozměry a stojí mimo jiné na zkušenostech zkušených manažerů, které je třeba si udržet, dalšími klienty jsou zaběhlé korporace, pro něž jsou manažeři hlavními hybateli jejich prosperity na českém trhu.

Vzhledem k úspěchu této akce již pracujeme na přípravě dalších témat, které hýbou manažerským světem. Sledujte Newslettery vydávané ČMA a nenechte si utéct další setkání!

Fotogalerie ze setkání
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.