Manažer roku 2021 zná své nominované, aneb: Kdo se letos utká o prestižní ocenění?

ČMA 1. 6. 2022

Vítěz loňského ročníku N. Schellong, vyhlášování cen MR20

Praha: Soutěž Manažer roku se letos uskuteční již po 29., a to 20. září 2022. Jde o událost roku, díky které může jak její vyhlašovatel, tedy Česká manažerská asociace, Hodnotitelská komise, Rada expertů, tak i široká veřejnost, vzdát hold inspirativním a zejména schopným manažerů, lídrům či podnikatelům.

Koncept této prestižní soutěže s sebou nese jak letitou tradici, tak i myšlenku vzdělávání manažerů, a to díky benchmarku, který získává během účasti každý, kdo se dostal do takříkajíc „bitevního pole“ před komisemi složenými ze špiček ve svých oborech. Což ostatně skvěle podtrhuje i známé Olympijské motto: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“

J. F. Potužník

Prvním kandidátem soutěže ve specifické kategorii „Vizionář“ je Jiří František Potužník, generální komisař účasti na Expo v Dubaji, kterého jsme se zeptali nejen na jeho životní krédo, které je mimochodem skutečně manažerským: „Zlu neustupovat, přesile se nevzdávat.“

Nominaci do soutěže Manažer roku 2021 J. F. Potužník přijal jednak proto, že s ní přišli lidé, jichž si váží, a jednak proto, že se mu v jeho sedmičlenném týmu podařilo realizovat účast České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji, a to dle zcela nového formátu sdílení veřejných a soukromých investic. „Tyto investice nakonec představovaly třetinu z rozpočtu více než 300 milionů korun, a protože technologie S.A.W.E.R., kterou jsem navrhl jako technologické jádro národní expozice, získala mezi 190 státy cenu za vůbec nejlepší inovaci na celé EXPO. Především díky ní věnovala zahraniční média České republice prostor v komerční hodnotě téměř půl miliardy korun,“ řekl Potužník.

Protipandemická opatření zasáhla přípravy EXPO, a to půl roku před plánovaným začátkem: „Moje kancelář musela po odložení výstavy o rok nejen změnit veškeré partnerské a dodavatelské smlouvy, ale především nahradit rezignovavší dodavatele plnohodnotnými alternativami, přičemž v některých případech šlo o změny v řádu týdnů. Zcela radikálně se pak musela změnit logistika projektu, kterou poznamenávaly mutace koronaviru SARS-CoV-2 i během EXPO – za vylepšení lze v tomto smyslu považovat flexibilní rozšíření subdodavatelské sítě (od materiálů po technologie) o třetí země“, vysvětluje J. F. Potužník.

P. Kazík, prezident ČMA

Jiří František Potužník vidí Českou republiku v příštích několika letech jako zemi se stále propojenějším akademickým, vědeckým a průmyslovým potenciálem, jako zemi vyhlášenou energetickými inovacemi šetrnými k životnímu prostředí, jako zemi flexibilních a na státu nezávislých rodinných firem s mezinárodní působností.

Soutěž Manažer roku je již tradičním zpříjemněním roku, kdy se společně setkávají jak manažeři, podnikateté, novináři, tak i politici a společně se ohlíží za tím, co přinesl loňský rok a na co se mohou těšit v letech následujících, a to včetně výzev spojených s rychle se měnícími podmínkami.

 

Za Českou manažerskou asociaci

Kateřina Božková

Projektová manažerka

Kateřina má za sebou několik úspěšných projektů, které vedla. Důležitý pro ni je měřitelný výsledek práce její nebo jejího týmu, stejně tak dodržování deadline, závazků a zaměřování se na detaily. Je zakládající členkou Marketingové klubu, který má za cíl mimo jiné propojovat a profesionály na platformě, kde žádné téma není tabu, tak jako marketing!

 

Štítky:

 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter