MANAGEMENT V DOBĚ CHAOSU, aneb brainstormingová konference Elite klubu MSK

ČMA 17. 10. 2022

Barvy podzimu přidaly na atmosféře brainstormingové konference s názvem MANAGEMENT V DOBĚ CHAOSU. Inspirativní přednášky v podání Petra Skondrojanise, Stanislava Vojtíška, Jána Košturiaka a Libora Witasska chytly účastníky za srdce, mysl i za duši a přiměly je přemýšlet nad dalším praktickým pohledem nejen na vedení společností.

Brain talkingové setkání připravil ELITE klub MSK, který vede Adam Liška, finalista soutěže MANAŽER ROKU 2018 v kategorii Mladý manažerský talent.

Úvodní přednášku s názvem „Dejte svým klíčovým lidem „opravdu“ důvěru, to je Vaše nejlepší investice“ se skvěle zhostil Petr Skondrojanis.

Hlavní část byla věnována case study zaměřené na sdílené vedení ředitelů jednotlivých úseků po odchodu generálního ředitele firmy. Jaká oprava vztahů uvnitř organizace ovlivnila celou firmu a její zisk a následné podtržení důležitých aspektů, které přispěly k úspěchu celé transformace, se staly první inspirací pro účastníky konference.

O zkušenosti s krizovým managementem se podělil Stanislav Vojtíšek, jehož myšlenka „kapitán nemusí být na palubě nejlepším pilotem, ale jistě nejlepším manažerem“ vnesla další rozměr této konferenci.

Kapitán dopravního letadla a manažer v jednom svou přednáškou „Řízení havarijních stavů v praxi – let v turbulenci“ kladl důraz na respekt, naslouchání, komunikaci, ale zejména také na pokoru. V části věnované Risk managementu a řazení priorit se dotkl i oblasti řetězení chyb, jejich nejčastějších příčin, ale i jak se jim vyvarovat a jak správně reagovat na chybu. A doporučení nakonec „Naslouchejte ostatním – turbulence a krize je práce pro tým“.

Po obědové pauze se přednášky ujal další vynikající řečník Ján Košturiak. Jak už název přednášky „Chaos, inovace a transformace“ napovídá, tak se přednáška točila kolem těchto výrazů. Uvědomění si, že chaos není nestabilita a transformace není cyklická krize bylo jednou z podstat sdělení. Řeč přišla také na energie, mobilitu, životní prostředí, zdraví, komunikaci a bezpečnost, tedy na strategické oblasti, které mění náš svět. Další předávané poslaní „Inovujme sebe a svět kolem nás“ přivedlo účastníky k zamyšlení se, jak v rámci inovací přeměnit problém na příležitost.

Libor Witassek se svou přednáškou „Řízení v čase silných turbulencí“ navázal na sdělení pana Jána Košturiaka a zaměřil se na globální transformaci, tedy od globalizace k relokalizaci. Nechybělo upozornění na závislost vývoje českého průmyslu na vývoji globálního a téměř nemožnost predikovat vývoj trhu, který je nadále vysoce turbulentní. Představil 5 typů neflexibility, která ovlivňuje výkon systému a jeho mise byla zakončena výzvou k řízení projektového portfolia jako živého organismu.

Nejen o skvělé zázemí, ale i o výborné občerstvení během konference a oběd se postaral Zámeček Petrovice.

ELITE klub Moravskoslezského kraje již na listopad plánuje další klubové setkání, bližší informace naleznete brzy na webu ČMA.

FOTOGALERII z konference naleznete ZDE.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.