Klubové setkání s finalisty MR21, aneb: „Roste v nás strach z převzetí zodpovědnosti?“

Pražský manažerský klub 3. 12. 2022 3 min

Soutěž MANAŽER ROKU se řadí mezi TOP 5 v České republice. Je to bezesporu i tím, že za téměř tři dekády svého působení jí prošla celá řada zkušených a inspirativních osobností. V září 2022 se uskutečnil již 29. ročník, který byl jedinečným, a to nejen díky přátelské a uvolněné atmosféře, tak zejména díky zúčastněným finalistům, kteří museli projít soutěžními disciplínami, které prověřily nejen jejich manažerské dovednosti, ale i odvahu každého jednotlivce vystoupit z tzv. komfortní zóny.

Všem finalistům ještě jednou gratulujeme!

Od slavnostního vyhlášení vítězů uběhlo několik týdnů, což ale neznamená, že komunikace s finalisty soutěže zaniká.

Naopak!

Cílem České manažerské asociace (ČMA) je sbližování a propojování manažerů a lídrů, a to například na klubových setkáních v rámci aktivit klubů ČMA. Jedno takové setkání se uskutečnilo i v polovině listopadu a bylo uspořádáno Pražským manažerských klubem, jehož předsedou je Ivo Gajdoš, mimo jiné i výkonný ředitel ČMA.

 

A jak taková klubová setkání probíhají?

Společné odpoledne zahájil vedoucí klubu Ivo Gajdoš, který představil zúčastněné členy klubu, finalisty MR21 i hosty a následně nastínil harmonogram setkání.

Po úvodu se slova chopil Vadim Petrov, člen prezídia a ambasador ČMA, který se stal moderátorem a průvodcem diskuze.

Hlavním tématem se stali mladí manažeři a jejich (ne)motivace posouvat se profesně výše. Z řad finalistů byl mezi hosty i nositel ocenění MANAŽER ROKU 2021 Jan Lát, který toto ocenění získal jako nejmladší manažer, a to za dobu trvání soutěže. Pan Lát se k tématu vyjádřil slovy, že mladí lidé jsou už během svých studií lákáni na vysoké platy, a tak se mnohdy stává, že po skončení školy tvrdě narazí na realitu, čím motivace mnohých z nich posouvat se výše bohužel klesá. Dodal ale, že z toho, co vidí v řadách svých zaměstnanců, se u mladých lidí posouvá morálka a lze s nimi lépe spolupracovat.

Většina zúčastněných se shodla, že klíčovým měřítkem je vzdělání a chuť se posouvat dál. Každý má jiné hodnoty a priority, což je dobře, na tom je ostatně založena naše společnost. Díky rozdílným postojům, úhlům pohledů se můžeme, pokud tedy ovšem chceme, posouvat dál.

 

Na stůl se tak proti sobě postavily dva způsoby uvažování mladých lidí, manažerů, a to:

  • TOUHA POZNÁVAT NOVÉ a posouvat se dále
  • STRACH PŘEVZÍT ODPOVĚDNOST a raději zůstat na pozici zaměstnanců

Závěr jako takový nepadl, a tak měli přítomní možnost nad tematikou debatovat i po skončení formální části setkání. To bylo zahájeno úvodní řečí přítomného someliéra, který představil několik druhů Svatomartinských vín. Přestože nebylo třeba náladu jakkoli uvolňovat, setkání probíhalo v přátelském a dobře laděném duchu, ochutnávkou mladého vína nebylo pohrdnuto.

 

Na setkání se rovněž hovořilo o připravované knize, o již 6. vydání publikace „Manažeři se lvíčkem,“ ve které Vám představíme finalisty soutěže MANAŽER ROKU z let 2020, 2021 a 2022. Křest knihy bude pravděpodobně součástí jubilejního 30. ročníku MANAŽER ROKU, který se uskuteční 14. září 2023.

Fotogalerie
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter