Klubová setkání manažerek nejen o ekonomice

Členky Klubu manažerek ČMA se v podzimních měsících setkaly s významnými osobnostmi, kdy hlavním tématem byla aktuální situace v ekonomice.

Prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr.h.c. – emeritní rektor Vysoké školy ekonomické, emeritní děkan Fakulty informatiky a statistiky VŠE, předseda Správní rady Univerzity Karlovy v Praze byl významným hostem v Kongresovém sále pojišťovny Kooperativa. Tématem setkání byla aktuální situace v ekonomice – inflace, ceny energií, státní rozpočet, daňový systém, důchodová reforma a s tím vším související opatření. Čilá diskuse jen potvrdila, že jsou to vážná témata a problémy, které tíží každého – bez ohledu, zda jde o domácnosti, podnikatele, zaměstnavatele.

 

Další významnou osobností, se kterou se členky Klubu manažerek měly možnost setkat byl viceguvernér ČNB Marek Mora. Tomuto setkání předcházela prohlídka výstavy Lidé a peníze v ČNB, která se uskutečnila o měsíc dříve. Říjnová beseda, konaná v Kongresovém centru ČNB, se nesla nejen v duchu aktuálních ekonomických problémů jako jsou současné ceny energií, vysoce inflační prostředí, význam zvyšování úrokových sazeb a napjatý trh práce, ale byla věnována i osobnějšímu pohledu na život v bruselských institucích a také životní cestě pana Marka Mory od studií k postu viceguvernéra ČNB.

Otázky, které byly v průběhu setkání kladeny, byly tedy širokého rozpětí. Odpověď na otázku „Od jaké země Evropské unie by se Česká republika měla učit“ byla pro mnohé manažerky překvapením. Pan viceguvernér vyzdvihl Dánsko, a to jako zemi, která se umí pragmaticky přizpůsobit. Další otázky byly směřovány na cenovou a měnovou stabilitu, byla vyzdvihnuta právě dlouhodobá makroekonomická stabilita České republiky, která je však nyní vlivem aktuálního dění nabourána. Zmíněny byly také zvyšující se společenské rozdíly, upozornilo se na hrozbu, kdy v současné době se společnost rozkládá ekonomicky, zároveň však i společensky a politicky.

Fotogalerii ze setkání v ČNB naleznete ZDE.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter