Jednání Prognostického klubu ČMA na půdě Parlamentu ČR

Prognostický klub 9. 5. 2024

Jednání Prognostického klubu České manažerské asociace, které proběhlo v pondělí 29. dubna 2024 na půdě Parlamentu České republiky, bylo zaměřeno na nejnovější trendy v segmentu umělé inteligence. Prezentace a příspěvky se týkaly prognózy vývoje umělé inteligence a jejím vnitřním i vnějším omezením

(Bohumír Štědroň), specifickým rizikům umělé inteligence (Jiří Navrátil) a ochraně základních práv v regulaci umělé inteligence (Aneta Bernardová).

Uvedené prezentace budou tvořit samostatné kapitoly v připravované knize „Umělá inteligence a právo“. Publikace bude obsahovat i další kapitoly, zaměřené na základní koncepty umělé inteligence (Roman Jašek), možnosti aplikace umělé inteligence v právní praxi (Matěj Kostrec), nové trendy z pohledu bezpečnosti a kritické infrastruktury (Dušan Kalášek), kybernetickou bezpečnost a umělou inteligenci (Luděk Nezmar) a zejména na trendy v oblasti kvantových počítačů (Miroslav Svítek). Knihu vydá nakladatelství Aleš Čeněk.

Jednání se zúčastnil místopředseda Poslanecké sněmovny doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA, který ve svém vystoupení analyzoval světové technologické trendy a sdílel zkušenosti nabyté při pobytu na amerických univerzitách.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter