Jednání Prognostického klubu České manažerské asociace

ČMA 14. 2. 2023

Ve čtvrtek 26.ledna proběhlo v ČMA jednání Prognostického klubu ČMA a současně i České asociace CLUB OF ROME.

Byla diskutována problematika II. ročníku mezinárodní konference „Management, technologie a sport“ kterou organizuje Česká manažerská asociace ve spolupráci s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Konferenci zahájí Mgr. Helena Langšádlová, ministryně pro vědu, výzkum a inovace a Ing. Olga Girstlová, Ph.D., prezidentka České manažerské asociace.

Na konferenci bude prezentována řada inovativních příspěvků (F. J. Potužník, emeritní generální komisař EXPO, Podruh Pavel a další). Výstupem konference bude recenzovaný sborník pro členy ČMA a současně již probíhá příprava III. ročníku konference, která je plánována na 2. 2. 2024 a bude realizována ve spolupráci s americkými, německými a izraelskými univerzitami.

Dále byl diskutován obsah připravované knihy v anglickém jazyce „Opportunities for Growth“ jako reakce na slavnou knihu Římského klubu „Limits to Growth“, která vyšla před půl stoletím a vyvolala značnou pozornost světové veřejnosti.

Kniha „Opportunities for Growth“ vyjde v březnu 2023 a bude pokřtěna prezidentkou ČMA, Olgou Girstlovou.

Nová připravovaná kniha obsahuje řadu velmi inovativních scénářů (komunikace s celou biosférou prostřednictvím inteligentních RFID čipů, holografický model světa nahradí současný heliocentrický model aj.) a její podtitulek je SVĚT 2100.

Dále byl Prognostický klub informován o zájmu nových členů o členství v ČMA.

 

 

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter