Jak zvládat nepříjemné emoce v pracovním životě? Proběhl webinář s Monikou Hasalovou

Během posledního roku prošla celá společnost výraznými změnami. Mezi lidmi začaly převládat negativní myšlenky, beznaděj nebo nepříjemné pocity, které se pomalu ale jistě začínaly promítat i do pracovního života. Lze zvládat tento druh emocí v pracovním prostředí? A dá se mu vůbec nějak předejít? Nejen o tom byl webinář se specialistkou na personální a manažerské poradenství Mgr. Monikou Hasalovou.

Úvod webináře byl zaměřen především na emoce ve spojení s naším okolím. Ačkoliv jim mnohdy nepřipisujeme velkou váhu, jsou to právě ony, které determinují naše následné chování a také to, jak nás budou ostatní vnímat. Samotná autorka webináře tvrdí, že „prožívané emoce ve vztahu s druhým člověkem jsou pro nás linkou, jež nás vede k tomu, jak se máme následně zachovávat.“ Není tedy divu, že tato pomyslná linka v našich životech sehrává mnohem větší roli, než si mnohdy uvědomujeme.

Hlavním bodem webináře byly rady ohledně efektivního odpočinku. V dnešní hektické době si značná část společnosti ani neuvědomuje, že se kvalitní relaxace musí obejít bez mentální práce. Pokud na své problémy a strasti myslíme během volné chvíle, naše tělo to nevnímá jako prostor k odpočinku. Ideálním řešením v rámci procesu psychohygieny tak je nalezení aspoň 1,5 hodiny během dne výhradně pro sebe.

Webinář o nastavení mysli a emocí v náš prospěch tak odpověděl na četné otázky ohledně duševního zdraví a přidal mnoho doporučení ohledně správného mentálního nastavení. Je však jen na nás, jestli užitečné rady dovedeme správně aplikovat do našich životů.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter