Jak elektronika a aplikace vytvořená v ASN+ dobyla svět

ČMA 17. 5. 2021

Firma Jefftron není v běžné populaci ČR známá. Existuje však komunita, která na její produkty nedá dopustit. Například projekt Leviathan dobyl celý svět. Nakupují jej a instalují sportovní nadšenci i profesionálové po celém světě a pomáhá jim ve sportovních kláních vítězit. Že nevíte, o jaký sport se jedná? Je to airsoft.

Leviathan je řídící jednotka, která se instaluje přímo do airsoftové zbraně a poskytuje uživateli možnost seřízení zbraně přesně podle jeho představ a potřeb. A nejen to, tato řídící jednotka používá bluetooth technologii komunikující s chytrým telefonem. Aplikace v telefonu zobrazuje informace z Leviathana, ze kterých vytváří statistiky, řeší potenciální neefektivity a mnoho dalšího. Produkt Leviathan se stal tak populárním, že se jej prodaly již desítky tisíc kusů.

A co stojí za úspěchem společnosti Jefftron?

Je to samozřejmě podnikatelský nápad, vize a spousta tvrdé práce. A není to jen práce jednotlivce, ba naopak. Proto, aby takový produkt mohl vůbec vzniknout, bylo nezbytné investovat tisíce hodin do vývoje, konstrukce, výroby a následně pro odlaďování, aby byl produkt takříkajíc dokonalý.

V době, kdy se Ing. Filipu Němci zrodila v hlavě vize produktu Leviathan, tak ještě vůbec neznal společnost ASN+. Věděl, že proto, aby vytvořil produkt, který splní náročné požadavky na kvalitu  a funkčnost v tak nekompromisním sportu, bude třeba získat partnera, který mu pomůže s vývojem produktu. Elektroniku bylo nezbytné optimalizovat tak, aby ji bylo možné umístit do malého prostoru ve zbrani, který je u každého výrobce zbraní odlišný. Zároveň bylo třeba vytvořit několik tvarových verzí řídících jednotek, specifických pro každého výrobce a přitom zachovat totožné funkčnosti jednotek.
Dalším požadavkem bylo implementovat do jednotky nástroj, díky kterému by bylo možné zařízení neustále vylepšovat a uživatelé po celém světě by si mohli tato vylepšení stáhnout a své zařízení upgradovat. Tento nelehký úkol v ASN+ vyřešili implementací bootloaderu.

V neposlední řadě bylo třeba splnit zadání během několika měsíců, jelikož se blížil mezinárodní zbrojní veletrh IWA, kde měl být produkt Leviathan slavnostně představen.

Firma ASN+ se těchto úkolů zhostila s vervou a nadšením. Netrvalo dlouho a produkt byl na světě a splňoval všechny stanovené požadavky a nejen to. Podařilo se vytvořit produkt, který je extrémně odolný a vydrží i extrémní teploty a vlhkost. Byl podroben ponoření do studené vody, hoření střelného prachu na jeho povrchu a mnoha dalším testům. Vznikl tak produkt do nepohody, který se nemusí bát vystavit žádný hráč airsoftu těm nejnáročnějším podmínkám.

Jak vypadala cesta k navázání spolupráce?

Cesta k tomu najít toho správného partnera pro tak komplikované zadání však nebyla vůbec snadná. Majitel společnosti Jefftron se při výběru opakovaně spálil. Tyto neúspěchy byly jak finančně, tak i časově zatěžující a termín představení produktu se neúprosně blížil.

Nakonec se dostal prostřednictvím referencí ke společnosti ASN+. Dohoda byla rychlá, v průběhu jednoho jednání se začaly rýsovat první obrysy produktu, který získal světový věhlas. Následoval vývoj, poté prototyp. Ten byl podroben intenzivnímu testování přímo ve specializovaných prostorách společnosti ASN+. Po odladění drobných nedostatků bylo možné spustit sériovou výrobu. Tu zajistila rovněž společnost ASN+ prostřednictvím svého výrobního partnera. Jefftron tak získal kompletní řešení i včetně finální série výrobků, které následně mohl prodávat přímo svým zákazníkům.

Tento produkt využívá technologie komunikace přes bluetooth, bootloader k online aktualizaci firmware, mikrokontroléry STM32 a ovládání mobilní aplikací vyvinuté v prostředí Flutter.

www.asnplus.com/cs

Zdroj: www.byznys.hw.cz

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.