Inspirativní setkání nad městem Opava, aneb Excelence a jedinečná DNA opavské radnice

ČMA 3. 6. 2022

Opava: Ve čtvrtek 26. května se sešli členové Elite klubu ČMA Moravskoslezského kraje, a to na pozvání tajemníka Magistrátu města Opavy JUDr. Tomáše Elise, který je pozval na netradiční setkání vysoko nad Opavou.

Patnáct členů Elite klubu MSK se ve čtvrtek 26. května sešlo na opavské Hlásce (tj. památkově chráněná věž v Opavě), aby si vyslechlo poučné vyprávění Tomáš Elise o tom, jak se dá práce ve veřejné správě dělat jinak – s nadhledem i kreativitou, ale hlavně pro lidi.

 

Setkání se mimo jiných zúčastnil i Ing. Ivo Gajdoš, viceprezident České manažerské asociace, kterého ohromily zejména tři body, a to:

 

· „Neděláme jen to, co musíme“.

· „Není nám to jedno“ … a podněty občanů dotahujeme do konce.

· „Pocitová mapa“ – ve kterých částech Opavy se lidé cítí báječně, a ve kterých naopak ne.

 

No a všechny zaujala srdeční záležitost pana Elise, Muzeum v Hlásce s cennými exponáty, které v mnoha případech získal pro Muzeum právě pan Elis. Prohlídka byla inspirací, jak lze historii oživit a vzít si z ní ponaučení pro současnost i budoucnost,“ shrnul I. Gajdoš květnové setkání Elite klubu.

(Video ze setkání naleznete ZDE.) 

Exponáty v muzeu, které v mnoha případech získal p. Elis. 

Schůze členů Elite klubu MSK

Výhled na statutární město Opava

 

Štítky:

 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter