Hana Šmejkalová novou ředitelkou České manažerské asociace

ČMA 24. 4. 2024

Novou výkonnou ředitelkou České manažerské asociace se k 1. dubnu 2024 stala Ing. Hana Šmejkalová, současná viceprezidentka. Jejím cílem je zvýšit prestiž manažerské profese a podpořit vzdělávání manažerů.

Na svou novou pozici přichází Hana Šmejkalová z Aero Vodochody Aerospace, kde pracovala jako obchodní ředitelka. V oboru letecké dopravy působila i několik předchozích let, ať už jako ředitelka a místopředsedkyně představenstva EAST BOHEMIAN AIRPORT nebo jako obchodní ředitelka v Czech Airlines. Mezi její hlavní kompetence patří leadership a strategický management.

Ve své funkci se chce Hana Šmejkalová zaměřit především na rozvoj kompetencí manažerů a na posílení vnímání významu manažerské profese veřejností. Také má v úmyslu upevnit pozici ČMA v oblasti manažerského vzdělávání a zlepšení komunikace mezi členy asociace i navenek. „Hlavním tématem musí být inovace, modernizace, umělá inteligence, kybernetika, ESG a další aktuální témata, která zajímají celou společnost. Je potřeba vést asociaci k inovacím a modernizaci v oblasti nabízených programů a služeb, aby byla vždy v souladu s aktuálními trendy a potřebami manažerů,“ říká Šmejkalová a upozorňuje na důležitost kvalitních manažerů jak pro prosperitu firem, ale i regionů, kde působí.

Hana Šmejkalová přebírá také zodpovědnost za soutěž Manažer roku, v rámci které ČMA již 31 let oceňuje nejlepší české manažery, a v níž sama získala ocenění v roce 2019.

Jsem přesvědčená o tom, že manažer je klíčovým prvkem k dosažení úspěchu a jeho kvalitně odvedená práce si zasluhuje uznání a respekt. Svým rozhodováním ovlivňuje míru zaměstnanosti v podniku, a tím i kvalitu života obyvatel v regionu, kde působí. Bohužel ne vždy je profese manažera vnímána v celém kontextu a pozitivně, „manažerem“ může být dnes kdokoliv, a to celou profesi znehodnocuje,“ dodává Hana Šmejkalová. 

Ve své funkci Hana Šmejkalová nahradí Iva Gajdoše, který Českou manažerskou asociaci v roli výkonného ředitele vedl 34 let.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter