Exkurze za kulisy českého pojišťovnictví, aneb setkání u MANAŽERKY ROKU 2022

 

V úterý 23. dubna jsme zažili další zářný moment v rámci Klubu Manažerů roku, kdy se sešli laureáti prestižní soutěže MANAŽER ROKU. Rozhodli jsme se přinést tato inspirativní setkání nejen vítězům, ale i ostatním účastníkům soutěže a jejich hostům, protože takové příběhy si zaslouží být sdíleny se širším okruhem lidí.

Již koncem února jsme se ponořili do příběhu Bronislava Převrátila a prohlédli si výrobní procesy v děčínském závodě společnosti Chart Ferox. Hostitelem druhého setkání byla Lucie Urválková, CFO UNIQA pro Česko a Slovensko, která nás seznámila s prostředím, z něhož vzešla jako spoluvítěz soutěže MANAŽER ROKU 2022.

Prezenční listina byla plná významných osobností, kteří pak Lucii svými dotazy dali vzpomenout na obhajování svých úspěchů před Hodnotitelskou komisí, během „svého“ ročníku soutěže. Mimochodem — v duchu dobrých tradic se Lucie stala jedním z hodnotitelů ročníku letošního, abychom dostáli pravidlu, že vítězové posledního ročníku vnášejí svůj pohled do hodnocení účastníků ročníku následujícího.

Po příjemném přivítání, včetně zahajovacího networkingu, byla hostům, nejen obecně, ale hlavně na konkrétních případech představena společnost UNIQA, a to včetně jejího vývoje, který krásně korespondoval s manažerským příběhem Lucie Urválkové. Po úvodním zahájení byly pro hosty připravené dva prohlídkové okruhy společností – callcetrem hosty provedl Vratislav Muchka a klientským centrem, které je pod patronací Evy Jalovcové. V obou případech dostali hosté možnost nahlédnout do každodenního fungování těchto důležitých oddělní.

Perličky z hlášení škod klientů UNIQA pojišťovny:

„Parkovací škoda? Rozbité oba světlomety, zlomená haubna, nárazník pryč, proražený chladič. Tomu se u vás v pojišťovně říká parkovací škoda? Ledaže by tedy bývala milostivá chtěla s autem povyskočit a zaparkovat na mojí kapotě!“

„Já nechci řešit gender, že jo, ale je prostě fakt, že příroda něco ženským nenadělila. Místo mezi dvěma vozy tak akorát na mopeda, ale ona né, ona se tam snaží bez mrknutí zaparkovat esúvéčko. Jako kdyby bylo nafukovací a ona ho mohla trochu vypustit, nebo co.“

Velkou otázkou, která před námi nyní leží je, u koho se setkáme příště? Vítěze aktuálního ročníku soutěže MANAŽER ROKU budeme znát již za necelé tři týdny, 14. května 2024. Co je však jisté již nyní, rozhodně opět půjde o další mimořádný a inspirativní manažerský příběh, který tak ozdobí již jednatřicetiletou tradici této soutěže.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter