Evropská manažerská asociace zvolila nového prezidenta

ČMA 28. 5. 2021

Ve čtvrtek 27. května proběhla valná hromada Evropské manažerské asociace (CEC – European Managers), jíž je ČMA členkou. Po třech letech skončil v jejím čele prezident Ludger Ramme a nahradil ho Maxime Legrand.

Maxime Legrand po získání postgraduálního titulu v oboru ekonomie se specializací na evropskou ekonomickou a sociální oblast učil jeden rok na univerzitě v Lille. Souběžně s tím studoval doktorát. Poté vstoupil do obchodního světa. Pracoval jako manažer pro korporátní klienty v BNP PARIBAS, později jako ředitel pobočky v Paříži. „Spojoval jsem své profesní povinnosti s odpovědností jako zástupce zaměstnanců, protože jsem cítil, že dobré sociální vztahy jsou zásadní pro udržitelný průmysl a ekonomické fungování země,“ prohlásil během volby.

Tato zkušenost mu umožnila regionální zapojení na evropské úrovni prostřednictvím Evropské rady zaměstnanců a organizace FECEC. „Angažovanost a energie, které jsem do těchto aktivit vložil, mě vedly k jednání a konfrontacím odborů i mimo mé národní hranice. Vzpomínám si na tyto roky velmi intenzivně, protože jsem převzal hlavní finanční odpovědnost za klíčové vnitrostátní dohody pro 40 000 francouzských zaměstnanců banky. Tento závazek a dosažené výsledky, stejně jako podpora mého svazu CFE-CGC a FECEC, mě přirozeně vedly k zapojení do CEC,“ vzpomíná Legrand. Nejprve tak činil prostřednictvím pracovních skupin, poté jako člen Valného shromáždění a od května 2018 jako generální tajemník CEC.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter