Nominace do jubilejního 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Přejít na web MANAŽER ROKU
 

Evropská manažerská asociace zvolila nového prezidenta

ČMA 28. 5. 2021

Ve čtvrtek 27. května proběhla valná hromada Evropské manažerské asociace (CEC – European Managers), jíž je ČMA členkou. Po třech letech skončil v jejím čele prezident Ludger Ramme a nahradil ho Maxime Legrand.

Maxime Legrand po získání postgraduálního titulu v oboru ekonomie se specializací na evropskou ekonomickou a sociální oblast učil jeden rok na univerzitě v Lille. Souběžně s tím studoval doktorát. Poté vstoupil do obchodního světa. Pracoval jako manažer pro korporátní klienty v BNP PARIBAS, později jako ředitel pobočky v Paříži. „Spojoval jsem své profesní povinnosti s odpovědností jako zástupce zaměstnanců, protože jsem cítil, že dobré sociální vztahy jsou zásadní pro udržitelný průmysl a ekonomické fungování země,“ prohlásil během volby.

Tato zkušenost mu umožnila regionální zapojení na evropské úrovni prostřednictvím Evropské rady zaměstnanců a organizace FECEC. „Angažovanost a energie, které jsem do těchto aktivit vložil, mě vedly k jednání a konfrontacím odborů i mimo mé národní hranice. Vzpomínám si na tyto roky velmi intenzivně, protože jsem převzal hlavní finanční odpovědnost za klíčové vnitrostátní dohody pro 40 000 francouzských zaměstnanců banky. Tento závazek a dosažené výsledky, stejně jako podpora mého svazu CFE-CGC a FECEC, mě přirozeně vedly k zapojení do CEC,“ vzpomíná Legrand. Nejprve tak činil prostřednictvím pracovních skupin, poté jako člen Valného shromáždění a od května 2018 jako generální tajemník CEC.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter