David Klečka: Direktivní management už pominul. V Silicon Valley jsem se chtěl učit od nejlepších

ČMA 23. 3. 2021

Do Studia ČMA přijal pozvání podnikatel David Klečka, CEO a jeden ze zakladatelů start-upu Yieldigo. Ten pomáhá obchodníkům s tvorbou cen za využití umělé inteligence. V rozhovoru s Vadimem Petrovem poodhalil tajemství úspěchu své firmy a manažerský styl vedení.

Klíčovým úspěchem pro Davida Klečku bylo přijetí firmy Yieldigo do podnikatelského akcelerátoru pro B2B startupy Alchemist Accelerator ze Silicon Valley. Mohl tak budovat svou firmu po boku technologických gigantů jako Apple, Intel či Advanced Micro Devices. „Vypravil jsem se do USA s očekáváními. Bylo mým cílem učit se od nejlepších. Je tam spousta lidí, kteří vám mají co dát,“ popsal své zkušenosti David Klečka, který ačkoliv nyní žije v Česku, do USA se chystá vrátit.

Software vyvinutý společností Yieldigo pomáhá nastavovat maloobchodníkům regálové ceny. Lidé, co doteď nastavovali ceny, se zajímali o spoustu faktorů. Roli hrála konkurence, maržovost, počasí nebo vliv lokality. Těch faktorů budou desítky. Teď se ti lidé dostali do situace, kdy je to pro ně už ručně složité. Potřebují to automatizovat a podrobit data analýze,“ vysvětlil držitel titulu Mladý manažerský talent, který se probojoval mezi TOP 10 nejlepších českých manažerů v soutěži Manažer roku 2019.

V rozhovoru se David Klečka zamyslel také nad svou rolí manažera a lídra. V práci není zastáncem direktivního řízení. Naopak chce spoléhat na dobré týmové vazby. „U nás to spočívá v tom, že sdílíme nějaký sen, nějakou vizi. Každý člověk je tam proto, že se cítí být součástí. Abych byl na lidi jako pes, tak z téhle doby už je naše odvětví myslím pryč,“ poodhalil fungování své firmy David Klečka.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter