Daniel Morys (Dopravní podnik Ostrava): Naši cestující jsou důvodem naší existence

ČMA 28. 1. 2022

Generální ředitel a předseda představenstva ostravského dopravního podniku je v mnoha směrech považován za průkopníka. Pod jeho vedením se Ostrava stala metropolí s nejmodernějším systémem hromadné dopravy v zemi, jako druhé město v Evropě (po Londýnu) zavedla bezkontaktní nákup jízdenek, vozový park DPO patří k nejekologičtějším nejen v České republice.

Daniel Morys pro Dopravní podnik Ostrava pracuje od roku 2016. Za svůj manažerský úspěch považuje, že dokázal skloubit péči o rodinu a řízení DPO. Stal se také manažerem zařazeným do TOP 10 v rámci soutěže Manažer roku 2020 a stál u založení Elite klubu Moravskoslezského kraje.

„Pro vrcholové manažery je charakteristická jedna věc – často jste na vrcholu sám, fouká tam a boty, které nosíte, nenosí nikdo jiný. A je velmi těžké najít někoho, kdo by vám poradil, pomohl. Často to nejde ani doma. Proto setkání s lidmi se stejnými problémy pomáhá to břímě nést. Elite klub může být jakýmsi terapeutickým, záchranným místem, kde si můžete efektivně pomoct, poradit se. Protože ne vždy je jednoduché tu radu dostat,“ říká Daniel Morys.

V rozhovoru se také dozvíte, proč je podle něj hromadná doprava pro život ve městech zásadní, co se mu osvědčilo při vybírání lidí do týmu nebo jak přistupuje k vizím a hodnotám DPO.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter