Dakar jako nádherná ukázka krizového managementu, aneb: KPI v praxi

Pražský manažerský klub 20. 2. 2023 2 min

Ve čtvrtek 16. února se uskutečnilo setkání Pražského manažerského klubu, a to tradičně ve stylovém konferenčním salonu Le Palais Art Hotel Prague. Manažerské setkání neslo název: „Dakar jako nádherná ukázka krizového managementu,“ jeho řečníkem byl Martin Cígler /CEO Seyfor.

Jak už název sám napovídá, zúčastnění hosté měli možnost se na chvíli přesunout mezi pouštní duny a solné pláně Saudské Arábie, kde se letos konal již 45. ročník světově známého offroadového závodu Rallye Dakar.

Mimo ukázku plánování a fungování účastníků Dakaru, které se v mnoha případech zrcadlí v oboru krizového managementu, měli hosté možnost nahlédnout „pod kapotu“ dění tohoto světově uznávaného závodu.  Nejen krizový manager, ale také jezdci Dakaru se musí umět efektivně a rychle rozhodnout, a to například při přejezdech zmíněných dun. Všichni závodníci mají předem stanovené body, kudy projet, dá se tedy přeneseně říct, že se musí držet svých KPI, aby dosáhli cíle a mohli být následně ohodnoceni.

O Rallye Dakar 2023

45. ročník závodu Dakar se letos konal v termínu od 31. prosince 2022 do 15. ledna 2023. Závodníci před sebou měli trať dlouhou 8.500 kilometrů se 14 etapami. Martin Macík, do jehož týmu patří Martin Cígler, se v tomto ročníku zařadil mezi vítěze a postavil se na stupeň vítězů, v kategorii kamiony dojel jako druhý. Mezi dalšími jezdci z České republiky byl i Aleš Loprais, který po tragické kolizi s divákem ze závodu odstoupil.

 

Martin Cígler

CEO Seyfor

Vítěz kategorie Manažer digitálního věku v soutěži MANAŽER ROKU 2020

Fotogalerie ze setkání
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter