Co se za 30 let nepovedlo? Politický systém, mají jasno čeští manažeři ve výzkumu agentury Ipsos

ČMA 29. 9. 2021

Ředitel vnějších vztahů agentury Ipsos Tomáš Macků představil na veřejné debatě politiků s Radou expertů ČMA výsledky výzkumu mapujícího pohled manažerů na českou ekonomiku a její vývoj.

„Manažeři vidí dlouhodobě nedostatky hlavně v politice, ve státní správě a samozřejmě v ekonomice. Z konkrétních témat k řešení považují za nejdůležitější vzdělávací systém. Až s větším odstupem následují další témata: dlouhodobě udržitelná ekonomika, digitalizace státní a veřejné správy, inovace a nové technologie. Manažeři však oceňují v českém veřejném prostoru lidský potenciál – tedy kreativitu, pracovitost či flexibilitu lidí. Pozitivním zjištěním je, že více než polovina manažerů očekává v letošním roce růst jejich firmy proti loňskému roku,“ shrnuje Tomáš Macků. Již brzy se můžete na stránkách ČMA těšit na konkrétní názory manažerů, kteří se zapojili do výzkumu.

Ing. Tomáš Macků

člen prezidia

Působí ve výzkumné agentuře Ipsos, nyní ve funkci External Affairs Director. Dlouholetý aktivní člen ČMA a také České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj CBCSD.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter