ČMA s Packetou pro nejen HR manažery

ČMA 31. 5. 2022

V pátek 27. května se uskutečnil workshop „HR Sharing“, na jehož organizaci se podílel kolektivní člen České manažerské asociace, společnost Packeta.

HR Sharing byl na téma Krizová intervence v HR aneb zvládání těžkých situací na pracovišti.

Tímto velmi zajímavým tématem účastníky provázela psycholožka, terapeutka a HR manažerka Eliška Remešová, která se tématům okolo vztahů nejen mezilidským, ale i našim interním, věnuje již více než 10 let.

Proč bylo zvoleno právě toto téma?

Dnešní svět je velmi nestálý. Když už jsme si mysleli, že jsme se naučili žít s pandemií, přicházejí další sociální, ekonomické a politické výzvy. I personalisté jsou prvním kontaktním místem pro své kolegy, kteří hledají podporu nebo pomoc. Proto se v rámci diskuse vyvstávaly dotazy např.:

  • „Kam mohu směřovat naše zaměstnance?“
  • „Jak mohu jako HR pomoci?“
  • „Mám právo aktivně vyhledávat rizikové skupiny ve společnosti?“

Nejen tato témata rezonovala během setkání HR odborníků.  V průběhu setkání zazněla i myšlenka toho, že psychická pomoc či nasměrování na správné lidi by mělo být nejen v kompetenci HR, ale také v kompetenci správného manažera, dobrého lídra.

Akce se účastnili HR manažeři z firem, jako jsou příkladem: 1. VOX a.s., Engel & Völkers, IKEM, Packeta, Packeta Innovations či Zásilkovna.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter