ČMA je partnerem Family Business Week

ČMA 21. 3. 2023

Letošní rok s sebou přináší nejen 33 let od založení České manažerské asociace, 30 let prestižní soutěže MANAŽER ROKU, kterou vyhlašujeme, ale také zapojení naší asociace do nově vznikajících projektů. Jedním takovým je i Family Business Week.

Co je Family Business Week?

Family Business Week je událost zaměřená na společné hledání cest k dalšímu rozvoji rodinných firem. Je budována platforma sloužící k výměně zkušeností a vzájemné inspiraci.

Během tohoto týdne proběhne série regionálních setkání a hlavní událostí bude celodenní FBW summit českých a zahraničních rodinných firem za účasti klíčových institucí.

FBW Summit je unikátní a historicky největší událostí pro rodinné firmy v ČR, na kterou Vám přinášíme slevu 15% — stačí použít promo kód: CMA15 

(Více o připravovaném týdnu včetně Summitu naleznete ZDE.)

 

Patronkou FBW je i Olga Girstlová, prezidentka České manažerské asociace, která v minulém týdnu vystoupila v pořadu CNN Prima News.

Díky spolupráci s agenturou Newton Media nám v pravidelném monitoringu chodí také přepisy z video výstupů a díky tomu si zde můžete přečíst úryvek z pořadu z produkce CNN Prima News:


moderátor:  
Mluvili jsme o rodinných českých firmách, jak moc jsou důležité pro Česko?O. Girstlová:
Já si osobně myslím, že jsou velmi důležité, že jsou jednak významnou složkou české ekonomiky a další je velmi důležitý faktor, že se majitelé těchto firem nebojí přinášet nové technologie, nové trendy do české ekonomiky napříč všemi obory a výrazně ovlivňují zaměstnanost v jednotlivých regionech. Osobně si myslím, že tak, jak je kvalitní ekonomika jednotlivého regionu, tak bude kvalitní ekonomika celé země, tak proto rodinné firmy jsou podle mě důležité.moderátor:  
Zmínili jsme také v úvodu Týden rodinných firem. Můžete přiblížit, o co se jedná nebo o jakou akci se jedná?O. Girstlová:
Je to velmi významná akce, která se bude konat v České republice. Je to vlastně vytvořená platforma pro setkávání více skupin zájmových, to znamená hlavně vlastníků rodinných firem z České republiky, ze zahraničí, také akademiků, různé vědecké sféry i se zaměřením zase na tu lokální ekonomiku. To znamená, že festival probíhá po celé České republice a jeho účastníci mohou navštívit v jednotlivých regionech významné firmy. Takže je to o vzájemném poznávání, sdílení zkušeností a možné podnikatelské spolupráci.

moderátor:  
Proč je podle vás tolik důležité podporovat české rodinné firmy?O. Girstlová:
Ty hodnoty, které české firmy vytvoří v České republice zůstávají. To znamená, že se vlastně ten kapitál, který se vytvoří, se znovu investuje a vytváří nové hodnoty. Další věc je ta, že vlastníci rodinných firem mají velkou odpovědnost vůči firmám, protože většinou ručí vlastním majetkem, svým jménem, takže si nedovolí zbytečná riskování, jsou opatrnější a také se snaží předávat, když je to možné, firmy dalším generacím.

moderátor:  
Když byste měla porovnat, co je těžší nebo v čem je to jiné být manažerem své rodinné firmy oproti srovnání s pozicí externího?
O. Girstlová:
Když jsem přijala vlastně tu výzvu stát se prezidentkou České manažerské asociace, tak jsem hodně přemýšlela, co vlastně by mělo být mým posláním, protože když člověk přijme takovou výzvu, tak se od něho očekává, že přinese něco nového a to nové, co já jsem tady vlastně s kolegy projednala je, že chceme vrátit profesi manažera na to správné místo ve společnosti, jak má být. Profese manažera je teď podceňovaná, ale je to profese, která ovlivňuje prosperitu podniku, zaměstnanosti a vlastně kvalitu života zaměstnanců i prosperitu regionu, což znamená, že je to důležitá role.


Celý záznam si můžete poslechnou ZDE, a to v čase od 47:45

 

 

 

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter