Bulletin Průmyslu 4.0 – Ukládání a sdílení dat, Inovacast – Daria Hvížďalová

ČMA 16. 2. 2022

AI nemá duši. Je to nástroj, stejně jako třeba lopata

Umělá inteligence není samostatná bytost s vlastní inteligencí, ale jsou to počítačové algoritmy, které fungují jako nástroje k dosažení určitých cílů. A člověk ty cíle musí nadefinovat a musí ty nástroje umět používat, říká Daria Hvížďalová, odbornice na AI ze společnosti Mainware.

Co je to „Black Box mechanismus“, kdo zodpovídá za to, když AI udělá chybu a má rozvoj umělé inteligence své limity?

Poslouchat podcast

BULLETIN 1/22 BEZPEČNÉ SDÍLENÍ DAT, PRŮMYSLOVÁ KOMUNIKACE

Čtěte nový Bulletin Průmyslu 4.0 na téma kyberbezpečnosti a průmyslové komunikace. Začněte třeba editorialem Aleny Novákové.

Chci číst Bulletin

Kybernetická obrana není jen vnějším štítem. Začíná uvnitř firmy

Covid způsobil, že firmám nezbylo nic jiného než vyjít vstříc technologickému pokroku. S každým takovým pokrokem však přichází i hrozby. Tou zásadní jsou kyberútoky a krádeže dat, kterým současný trend práce z domova jednoznačně nahrává. Podle některých studií uniklo jen v roce 2020 téměř 12 miliard záznamů do nesprávných rukou. Můžeme se tomu nějak vyhnout? A jak?

O tom chci vědět víc

Analýza: Dopad vysokých cen energií na české podniky a domácnosti

Evropa se v posledních měsících potýká s razantním nárůstem velkoobchodních cen elektřiny a zemního plynu. Burzovní ceny se proti jaru 2021 pohybují zhruba na dvojnásobných úrovních u elektřiny a trojnásobných u zemního plynu. Pokud by v této výši zůstaly i nadále, tak by se podle našich výpočtů celkové náklady na tyto energie pro tuzemské domácnosti, podnikatelský a veřejný sektor zvýšily v roce 2022 o 89 mld. Kč a v roce 2023 o dalších 177 mld. Kč.

To si chci přečíst
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter