Aktuality z CBCSD

ČMA 27. 9. 2020 3 min

Přinášíme vám v kostce souhrn toho nejčerstvějšího, co se ve světě děje na půdě udržitelnosti a managementu.

V lidnatých zemích, jako je Indie, má covidová krize významné dlouhodobé následky, které se podepisují na veřejném zdraví i kondici ekonomiky. Přesto se Indie neodvrací od svých cílů snižování emisí. Dvacet ředitelů významných zdejších společností podepsalo dohodu, která přímo vybízí k jednání. Zakládá se na osmi klíčových prioritách. Transformaci světa v ještě lepší místo pro život může současná situace paradoxně urychlit. Vice už v ČLÁNKU.

Převzali jsme rozhovor Hospodářských novin, v němž se redakce dotazovala předsedy České rady pro šetrné budovy Karla Fronka na to, jak by mohla vypadat v metropoli i dalších městech udržitelná výstavba.  Je zeleň a recyklace použitých stavebních materiálů tou správnou cestou? To vám odkryjeme ZDE.

Světová podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj pravidelně sleduje inovační aktivity na zeměkouli. Ve své zprávě shrnula ty, které mohou zásadně ovlivnit nadcházející desetiletí. Které to jsou, se dočtete na našem WEBU.

HSM neboli Human Systems Management je periodikum, kterému jako šéfredaktor svou energii věnuje prof. Milan Zelený, člen Rady expertů ČMA. Nedávno oslavilo 40. výročí své existence. Milan Zelený vyzývá nejen členy ČMA a CBCSD, aby do HSM přispívali, protože se právě teď nacházíme v období, kdy se vše mění mnohem rychleji, než jsme si dokázali představit. O to důležitější je najít v pluralitě názorů opěrné body, díky nimž se svět bude měnit příznivě pro život, práci a prosperitu. O výzvě Milana Zeleného se více dozvíte ZDE.

Světová podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj připravila pro podniky řadu námětů, studií a webinářů, z nichž může management čerpat, chce-li svou organizaci posílit před druhou vlnou onemocnění covid-19 či jinými druhy ohrožení. Podívejte se na náš WEB.

Aktivity pracovních skupin CBCSD se přesunuly do virtuální oblasti. Příkladem jsou výstupy z webinářů pracovní skupiny Post-covid resilience (PCR) ve spolupráci s Asociací pro rozvoj infrastruktury (ARI):

  1. EU Taxonomie trvalé udržitelnosti , 25.6. Za CBCSD vystupoval Petr Dovolil z firmy Mott MacDonald CZ. Webinář sledovalo 19 účastníků. Prezentace z webináře je k dispozici ZDE.
  2. Zelený plán pro Evropu – doprava a mobilita, 7. Za CBCSD vystupovali Petr Dovolil, prof. Miroslav Svítek a Jiří Pohl. Webinář se uskutečnil za přítomnosti 57 účastníků. Prezentace a video naleznete v ODKAZU.
  3. Odolnost infrastruktury vůči covid-19 a aktivity EU, 6.8. Za CBCSD vystupoval Petr Dovolil. Webinář sledovalo 13 účastníků. Prezentaci z události jsme pro vás připravili na WEBU.

O dalších akcích a webinářích vás budeme průběžně informovat.

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter