Křeslo pro hosta – Luděk Niedermayer

Můžu být hrdý na to, co dělá Česká republika

12.duben je dnem, kdy byly obnoveny úspěšné brněnské pořady „Křeslo pro hosta“ pořádané viceprezidentkou České manažerské asociace Olgou Girstlovou. Do zvláštního křesla Salvator designéra Bořka Šípka usedl tentokrát europoslanec Luděk Niedermayer. Brněnský rodák a absolvent Masarykovy univerzity byl před svým zvolením europoslancem manažerem České národní banky, který byl zvolen ve 29 letech nejmladším členem Bankovní rady ČNB. V prosinci 2000 byl jmenován viceguvernérem a tuto funkci obhájil v roce 2002. Následně, do roku 2014, pracoval jako ředitel v Deloitte ČR.

V úvodní části Luděk Niedermayer připomněl období po covidu a zejména to, že se lidé naučili pracovat s komunikačními technologiemi. Na úrovni Evropského parlamentu by bylo správné tento trend zachovat. Už z toho důvodu, že do nových způsobů komunikace bylo investováno nemálo prostředků. A navíc tento způsob umožňuje setkání, která by se podle něj složitě organizovala. Hlavním komunikačním prvkem nejen na půdě EU ale zůstane osobní jednání. Celé setkání se nemohlo nevěnovat situaci na Ukrajině. Zde host připomněl mimořádnou shodu napříč politickým spektrem a snahu o hledání společných účinných řešení.

Zaplněný sál hotelu International se velmi brzy zapojil do živé diskuse. V ní se hlavním tématem stala válka na Ukrajině a Luděk Niedermayer se snažil věcně vysvětlit postoje EU, stejně jako svoje názory a podat je v souvislostech a v logických historických milnících. Ať už šlo o pozici Maďarska, použití jaderných zbraní Ruskem nebo sankční politika EU. Speciální segment věnoval europoslanec pozici České republiky a její vládě, kdy ocenil dynamický a cílevědomý postup vládních představitelů. „Můžu být hrdý na to, co dělá Česká republika,“ konstatoval Luděk Niedermayer a doplnil, že hlavním úkolem vlády v budoucnosti bude dohlédnout na spravedlivé přerozdělování ropy a plynu tak, aby při očekávaném snížení dodávek nebyly některé země preferovány na úkor druhých států.  Využít k těmto jednáním může Česká republika například své předsednictví EU ve 2. pololetí letošního roku.

Křeslo pro hosta moderovaly Olga Girstlová a Anna Putnová. Již nyní také organizátoři připravují další setkání.

 

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter