Adam Liška: Posouvat se krok po kroku je lepší, než rychle vyrůst a potom padnout

ČMA 16. 5. 2022

„Kdyby bylo vše podle mých představ, vypadal by klub přesně tak, jak vypadá dnes,“ říká Adam Liška, předseda Elite klubu Moravskoslezského kraje a generální ředitel WITKOWITZ ENVI. Společnost vyrábějící technologické celky a nádrže pro průmysl, zemědělství a ochranu životního prostředí vede od roku 2021.

Má za sebou úspěšné působení v tuzemské pobočce belgické firmy zaměřené ocelové dráty a povrchové úpravy i účast v prestižní soutěži Manažer roku 2018, ve které získal titul Mladý manažerský talent. Zároveň je viceprezidentem České manažerské asociace.

Na otázku, proč se rozhodl Elite klub založit, odpovídá, že mu chyběla možnost benchmarkingu a sdílení dobré praxe. Po dvou letech hodnotí jeho činnost slovy: „Myslím, že kvete tak, jak bych v začátcích neočekával. Jsme druhým největším a nejsilnějším klubem České manažerské asociace a naše motto Rozvíjet se rozvojem ostatních má velkou hloubku.“

WITKOWITZ ENVI popisuje jako environmentální a inženýringovou firmu zaměřenou na produkty budoucnosti. „Posouvat se krok po kroku dopředu je lepší, než rychle vyrůst a potom padnout,“ vysvětluje její strategii. Pokud jde o řízení a manažerský styl, je Adam Liška přesvědčen, že manažer musí zvládnout stanovit cíl, zorientovat se v datech a držet se směru. Nezapomenout na lidský potenciál, kulturu a prostředí.

Pokud vás zajímá, kdo je jeho velkým vzorem, jak vnímá společenskou odpovědnost, nebo kterou aplikaci si nemůže vynachválit, pusťte si rozhovor celý.

 

 

Štítky:

 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter