Nominace do jubilejního 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Přejít na web MANAŽER ROKU
 

10 let České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD)

ČMA 26. 4. 2022

Přátelské setkání členů CBCSD.

Je neuvěřitelné , jak mnoho se  za 10 let od založení CBCSD změnilo. Racionální myšlenka o nutnosti rovnováhy světové civilizace s planetárním prostředím   se v řadě případů stala zjednodušenou ideologií. Ta čím dál více vstupuje do fungování zatím nepřekonaného nástroje optimalizace alokace zdrojů – trhu.

CBCSD a její světové zastřešení WBCSD si  kladou za úkol hledat cesty k zachování planetární přírodní rovnováhy právě co nejvíce tržní cestou- zejména novými technologiemi . Jde však celkově o to ,aby bylo možno dosáhnout  co nejširšího , udržitelného civilizačního rozvoje , jehož měřítkem v žádném případě není jen růst HDP – jak CBCSD ukázala i při zpracování České vize 2050.

V souvislosti s malým kulatým výročím J.A.Komenského bychom se v našem úsilí o co nejvšestrannější civilizační rozvoj měli neustále vracet i k jeho stěžejnímu dílu Obecné poradě o nápravě věcí lidských.

Přeji CBCSD a jejímu neutuchajícímu myšlenkovému „ motoru“,  dnes prezidentu , Petru Kalašovi další úspěšnou dekádu zejména v rozšiřování spolupráce s podobně zaměřenými podnikatelskými a společenskými entitami , tak jak se to od samého počátku daří ve vztahu s Českou manažerskou asociací.

Ing .Pavel Kafka , dr.h.c.
(zakládající prezident CBCSD)

Zástupci firem při založení CBCSD, rok 2012.

Rozhovor s prezidentem WBCSD – Peter Bakkerem:

Založení CBCSD – 26.4.2012:

MIMOŘÁDNÁ VALNÁ HROMADA CBCSD
 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter