Ze života klubů: rušný a zajímavý červen

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Úvodní odstavec bude patřit Manažerskému S-klubu. Na květnovém setkání měli členové možnost poslechnout si Zbyňka Pitru, který navázal na téma z předchozího měsíce. V dubnu se klub zabýval problematikou managementu a transferu znalostí.  Květen věnoval prof. Pitra objasňování pojetí inovační strategie organizace. Červnové setkání pak uzavřelo cyklus diskuzí o těchto náročných, avšak potřebných tématech, jichž se Zbyněk Pitra mistrovsky zhostil.

asparagus-green-1346083_1920Klub manažerek ČMA, který letos slaví 20 let, si pro své členky připravil zábavnou neformální akci. Už po několikáté uspořádal Klubovou školu vaření. Tentokrát se přítomné dámy věnovaly zelenině, která je považována za skutečnou lahůdku, patří k největším kulinářským výzvám pozdního jara a získává si stále větší oblibu. V hlavní roli byl chřest. V prostorách Restaurantu Amaryla v Praze se 25. května vařily ty nejlepší lahůdky. V menu bychom našli předkrm z chřestu s holandskou omáčkou, cibulovým chutney a segmenty pomeranče, dezert z chřestu pomerančů, jahod a medu nebo hlavní chod v podobě krémového chřestového risotta. Pokud právě toužíte po některém z uvedených chodů, nezmeškejte příležitost zúčastnit se Klubové školy vaření příště.

Klub vzdělávání manažerůA tento den byl bohatý i na další klubové aktivity. AC Inovations, s. r. o. a Klub vzdělávání manažerů ČMA uspořádali setkání na téma vzdělávání manažerů. Místem konání se stalo sídlo firmy AC Inovations, s. r. o. v Praze. Hovořilo se o řízení inovací, ochraně duševního a průmyslového vlastnictví, jež ve svém bloku rozvedla Helena Malíková. Po ní se slova ujal Jaroslav Jochman a promluvil o dopadech inovací na ekonomické výsledky a hospodaření firem. Bedřich Bulička prezentoval téma přípravy na zavedení Průmyslu 4.0.

IMG_8375Klub mladých manažerů ČMA uspořádal druhý ze série seminářů pod názvem Jak eliminovat rizika a být úspěšný na začátku podnikání II. Na půdě Ústavu konstruování a částí strojů Fakulty strojní ČVUT v Praze se posluchačům věnovaly kapacity nejpovolanější – například Jaroslav Jochman. Jednotlivé 20minutové bloky výkladu byly prokládány diskuzí a ta byla skutečně živá, plná zvídavých dotazů. A jaká témata byla na semináři probírána? Bylo jich celkem pět: 1) Sami nebo společně? Osobní nebo kapitálové podnikání?, 2) Založení společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti?, 3) Řízení společnosti, 4) Financování společnosti, 5) Rizika růstu úspěšné společnosti. Mladým lidem tak seminář nasadil jistě brouka do hlavy a dal jim náměty, které budou brzy moci použít v praxi.

13417509_1071244362950607_3527823941108844004_nNárodní hřebčín Kladruby nad Labem a Dostihové závodiště Pardubice hostily 4. června speciální zážitkovou akci, jíž pořádal ČMA Regionální klub Severovýchodní Čechy, Dostihový spolek, a. s., Dostihový klub a Správa a údržba silnic Pardubického kraje. A o zážitky skutečně nouze nebyla – hosté z řad ČMA se svými blízkými, rodinou, přáteli či obchodními partnery mohli nahlédnout přímo do krásného areálu Národního hřebčína a pokochat se majestátem starokladrubských koní, kteří jsou živoucí kulturní památkou zapsanou na seznam UNESCO. Poté následoval přesun na Dostihové závodiště, kde na sebe vzrušení nenechalo dlouho čekat – koně běhali svižně, napětí se vznášelo ve vzduchu, a za krásného počasí to byla skutečně skvělá podívaná. Více včetně kompletní galerie naleznete zde.

V druhém červnovém týdnu v pražském Novém Florentinu se měli členky a hosté Klubu manažerek ČMA možnost setkat s Jiřinou Nepalovou, zakladatelkou a ředitelkou společnosti Renomia. Posluchačům svěřila, že za největší úspěch a radost považuje fakt, že se oba synové pustili do neprobádaných vod podnikání, přestože v mládí měli zcela jiné plány, a z Renomie se tak stala skutečně ukázková rodinná firma. Díky společnému úsilí z ní vybudovali předního leadra mezi pojišťovacími makléřskými společnostmi v regionu Střední a Východní Evropy. Role matky šla ve firmě stranou a své ratolesti začala brát ihned jako parťáky, což se podle ní stalo jedním ze základních pilířů jejich společného úspěchu.

CMA_ACN_6rGolf_MB_2016_275Dne 9. června se uskutečnil již 6. ročník golfového turnaje, který pořádala Česká manažerská asociace společně s Asociací českých nábytkářů. Dějištěm této prestižní události se stal Sand Martin’s Hole Mladá Boleslav. Pokud byste rádi nahlédli do výsledků turnaje, obraťte se na nás a my vám je rádi obratem zašleme. Více o turnaji i dalších sportovních kláních naleznete zde.

Restaurant Amarilis v Praze se 15. června stal místem setkání Klubu Manažerek ČMA, které tentokrát mělo zmapovat mezi členkami i dalšími hosty jejich vnímání zavedení EET (elektronické evidence tržeb), informovat je o tom, co pro ně toto opatření znamená a jaké změny je pravděpodobně čekají. Elektronická evidence tržeb se dotkne přibližně 480 000 firem v České republice. Bude to změna velká a náročná. Mnozí přítomní se zapojili do diskuze, vyjádřily své názory a rozvíjeli úvahy, co to v budoucnu přinese a zda by byla možná jiná, pro podnikatele snáze realizovatelná, alternativa.

DSP_0351Tradičně i letos se sešli úspěšní manažeři Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje. Setkání se odehrálo 17. června a pořádali je společně Klub Manažerů roku, Centrum andragogiky a ČMA Regionální klub Severovýchodní Čechy. Akce se uskutečnila v Hvězdárně a planetáriu v Hradci Králové. Úvodního slova se ujali zástupci jednotlivých krajů a vyjádřili přítomným manažerům, kteří dosáhli významných úspěchů ve 23. ročníku soutěže MANAŽER ROKU, velký dík, respekt a popřáli jim štěstí v dalším rozvoji jejich úspěšných podniků. Více informací a video ze setkání zde. 

IMG_8609V pondělí 20. června se odehrálo taktéž již tradiční setkání s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem. V sídle Krajského úřadu MSK v Ostravě byly hostům představeny výsledky 23. ročníku soutěže MANAŽER ROKU. Poct se také dočkali finalisté MANAŽERA ROKU 2015 a vítězové Soutěže o nejlepší studentskou esej z Vysoké školy báňské v Ostravě, jímž byly z rukou hejtmana slavnostně předány diplomy. Miroslav Novák vyjádřil své díky všem představeným manažerům i přítomným studentským nadějím a popřál jim mnoho úspěchů v rozvíjení manažerských talentů, které jsou příčinou toho, že region prosperuje.

Den na to, 21. června se sešel Klub manažerek ČMA, a to tentokrát v Lichtenštejnském paláci v Praze. Hlavním protagonistou dne se stal Pavel Dvořák, vedoucí Úřadu vlády ČR, který přítomným hostům představil svůj jedinečný příběh, hovořil totiž také o ženách v manažerských pozicích a o jejich skvělých lidských kvalitách. Po besedě následovala prohlídka reprezentačních prostor tohoto překrásného noblesního paláce.

pro ČMA vitaPR

Click to Hide Advanced Floating Content