Ze života klubů: Nabitý závěr roku

img_1583Klub mladých manažerů ČMA ve spolupráci s Klubem vzdělávání manažerů uspořádal poslední letošní přednášku z cyklu Jak eliminovat rizika podnikání. Lukáš Sábl z KMM ČMA pozval Pavla Vlasáka, absolventa Fakulty strojní ČVUT a produktového manažera společnosti Doppelmayer Seilbahnen.  Studenti na přednášce od Pavla Vlasáka slyšeli, jak velkou roli v jeho životě hrála znalost jazyků a jak je důležité být otevřený novým výzvám a jít jim tak trochu naproti. Vyprávěl také o vývoji unikátního dopravníku pro přepravu osob pro světoznámou rakouskou firmu. Více o jeho příběhu najdete zde, stejně tak rozhovor s předsedou Klubu vzdělávání manažerů Jaroslavem Jochmanem.

vadim-petrov_2016_09_02_6441_montaz-s-knihou_01_ld-screen-2Setkání s číslem 236 Pražského manažerského klubu se odehrálo tradičně v hotelu Clarion. Návštěvou nás tentokrát poctil Vadim Petrov, osobnost s širokým záběrem aktivit. V 90. letech absolvoval zpravodajský kurz u britské tajné služby MI5, poté zastával řadu funkcí na Úřadu vlády ČR, působil manažerských a poradenských pozicích. Na setkání nastínil obsah své nové knihy Muž, který nevrhá stín, kterou můžete čerstvě najít na pultech knihkupectví. Koncept, který zvolil jako hlavní téma svého příspěvku, byl pojem Soft power neboli měkká moc, popisující sílu informací a práce s nimi v dnešní informační době. Toto poměrně náročné a odborné téma následně odlehčil Jiří Beran, který představil Smart Video Training. Zapojili se všichni hosté a jejich smartphony, jejich úkolem bylo efektivní vyjednávání. Fotografie z PMK si můžete prohlédnout zde.

img_1942I letos proběhlo tradiční podzimní relaxační setkání manažerů. Strávili jsme víkend v Chodové Plané v hotelu U Sládka, společným jmenovatelem bylo pivo Chodovar z rodinného pivovaru. Naši manažeři si prohlédli historický pivovar, o němž se nejstarší písemný doklad datuje do roku 1573. S  ..  se také zhostili výzvy zúčastnit se Chmelympiády, která se skládala z pivních disciplín jako je pivní kvíz, běh s pivním sudem či hod pivním táckem. Tento sportovní výkon zakončili odpočinkem v pivní lázni a masáží. Vrcholem Chodovarského víkendu byla námořnická tančírna – akce, na kterou se sjíždějí lidé z širokého okolí. Prohlédnout manažery v námořnickém mundůru si můžete na tomto odkazu. Nutno podotknout, že Jaroslava Valová, zakladatelka SIKO KOUPELNY, se svou sestrou na plné čáře vyhrály soutěž o nejlepší námořnické tanečníky. Gratulujeme!

dobre-vino-patri-k-bbcBrněnský klub ČMA uspořádal již druhý Brno Business Club. Do svých řad pozvali Jana Sechtera, českého velvyslance v Rakousku. Témat k povídání bylo mnoho a diskuze nebrala konce a nezastavila se ani při otevření rautu restaurace Rynk doprovázeném ochutnávkou vynikajících vín. Milovníci aut si na chvíli odskočili na projížďku super sportovním speciálem R 200 firmy Hoffmann & Novaque nebo se zastavili u expozice švýcarských hodinek. RK Brno ČMA připravuje akce BBC na rok 2017 vždy poslední pondělí v lichém měsíci.

tym_cma_iiiZakončení sezóny a poslední akce ČMA proběhla v hotelu Boscolo. 15. prosince se setkali předsedové všech klubů ČMA na Klubové radě, která se následně přehoupla ve Vánoční večírek ČMA. Naši manažeři naplnili sál hotelu k prasknutí. Na programu bylo představení spolupráce mezi ČMA a Srdcerváči v rámci projektu Expertní dobrovolníci, ochutnávka jihomoravských sektů a tichých vín společnosti Proqin a nesměla chybět ani ukázka sabrage. Úspěšně si sabrage šavlí a sekerou vyzkoušeli také dva účastníci večírku. Děkujeme partnerům za příspěvky do bohaté tomboly a hotelu Boscolo Prague za skvělou přípravu a krásné prostředí, které muselo vyvolat vánoční atmosféru i v tom, kdo doposud adventní době odolával. Fotografie z akce naleznete zde.

Veronika Žurovcová

Click to Hide Advanced Floating Content