Ze života klubů: Co se událo v posledních dvou měsících?

VESKOM hostil setkání RK Střední Čechy. Manažeři a další zájemci měli možnost se 10. listopadu zúčastnit exkurze v areálu společnosti. Hostů se ujali zakladatelé společnosti Petr Bureš, generální ředitel VESKOM GROUP a finalista soutěže MANAŽER ROKU 2015, a Luboš Michálek, ředitel divize tepelná čerpadla. Zájem vzbudilo téma využívání odpadního tepla. Do debaty významně přispěli přítomní hosté, mezi nimi i Josef Hendrych, ředitel Rehabilitačního ústavu Kladruby, kde tuto technologii využívají. Závěrečná část exkurze vedla do strojovny tepelných čerpadel v sídle společnosti, které je vystavěno jako chytrá budova. Technologie zde užívané všechny ohromily. O setkání se dočtete více v článku.

Clarion Congress Hotel Prague hostil říjnové setkání Pražského manažerského klubu. Hlavní hvězdou odpoledne se stala Monika Nebeská, která v letošním ročníku soutěže MANAŽER ROKU získala ocenění jako nejlepší manažerka odvětví zemědělství a služby a také byla vyhlášena jednou z TOP 10 nejlepších manažerek. Mluvila o začátcích kariéry, budování prosperujícího zemědělského podniku. Ale za úspěch všech aktivit vděčí především šikovnosti, s jakou sestavila vlastní tým plný sebevědomých a schopných lidí, na které se lze spolehnout. Celý příběh Moniky Nebeské a článek ze setkání najdete na webu.

Klub mladých manažerů ČMA  společně s Klubem vzdělávání ČMA vzorně zorganizoval třetí z cyklu přednášek Jak eliminovat rizika a být úspěšný na začátku podnikání. Blok věnovaný financování podnikání měl na starost Jaroslav Jochman. Zdůraznil, že začínající podnikatel se často obává sdílení originálního nápadu s potenciálními investory či společníky. Jaké přínosy a jaká rizika přináší tedy využití vlastního či cizího kapitálu? Přednáška Začít podnikat lze i s mínusem vzbudila velký zájem. Není divu, Jakub Veverka se dělil o své vlastní zkušenosti, které v začátcích nasbíral. Posluchačům předal poselství, že být vytrvalý, trpělivý a bedlivě sledovat trendy přináší ovoce. Článek z akce doplněný rozhovorem s jedním z pravidelných návštěvníků seminářů si můžete přečíst zde.

Click to Hide Advanced Floating Content