Ze života klubů – co přinesl přelom dubna a května?

Klub mladých manažerů se ujal úkolu, který si zasluhuje pozornost a potlesk. Pro své členy i další zájemce nejen z řad mladých, začínajících či budoucích manažerů si 27. dubna připravil seminář na půdě ČVUT. Nesl název Jak být úspěšný a eliminovat rizika na začátku podnikání. Seminář účastníkům ukázal, že není třeba se ničeho bát. Rizika jsou výzvami, jak vytvořit strategii podnikání, která přinese své ovoce, jak proměnit sebe sama v člověka, který může úspěšně realizovat své záměry. Slova se ujal Jaroslav Jochman. Zdůraznil, že podnikatel je často odborník ve svém oboru, ale měl by se také naučit být obchodníkem, protože přístup ke klientům je rozhodující v tom, zda se na trhu dotyčný prosadí či nikoli. Posluchačům předal další řadu tipů. Chcete-li zjistit, jaké dění se na semináři odehrávalo, podívejte se na tento článek.

V prostorách pražského sídla Kooperativy pojišťovny se uskutečnilo 28. dubna další, v pořadí již čtvrté, setkání velice úspěšného cyklu INSPIROMAT. Uspořádal je Klub manažerek v čele s Lenkou Tomešovou. Neslo název Můj podnikatelský příběh. Moderátorské role se ujal Luděk Pfeifer, partner poradenské společnosti M. C. TRITON. Hosté naslouchali sedmi ženským manažerským příběhům. Složitým, plným zvratů, dramat i překvapivých či krásných chvil. Více najdete v článku, v němž jsme pro vás shrnuli hlavní myšlenky a body dějových linií, které se jejich vyprávěním proplétaly.

Království železnic v Praze není rájem jen pro rodiny a jejich ratolesti či nadšené dětské objevování světa. Hostilo také setkání Regionálního klubu Střední Čechy, které v kalendáři připadlo na 12. května. Proč si RKSČ vybral právě toto místo konání, zda se setkání neslo v duchu odpočinkovém či zde padaly náměty, kterými by se klub mohl v dalších měsících inspirovat – tyto otázky jsme položili Janu Žáčkovi. Možná dokonce setkání přispělo k tomu, aby se mezi jeho účastníky rozvíjely nové podnikatelské nápady. Nechte se překvapit, nebo se podívejte na rozhovor, který jsme pro vás připravili.