Ze života klubů: činorodost je velká výhoda

Regionální klub ČMA Severovýchodní Čechy uspořádal 26. ledna kulatý stůl ve společnosti
VÚTS, a. s.
Na programu byly především otázky týkající se aplikovaného výzkumu, který je pro společnost klíčový. Slova se ujal prof. Ing. Miroslav Václavík, CSc. jako zkušený matador výzkumné činnosti, která vede k výsledkům a neschovává se pouze v laboratorním prostředí. Po prohlídce podniku, který se pyšní vybavením světové úrovně, měli možnost hosté vyslechnout prezentaci Ing. Jaroslava Ficka, Ph.D., který představil, jak taková spolupráce s výzkumným střediskem vypadá a jaké benefity přináší. Stručný článek z akce je pro vás připraven zde.

Na 7. února připadla slavnostní příležitost. Regionální klub ČMA Severovýchodní Čechy a Centrum andragogiky uspořádaly diskuzi s hejtmanem Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřím Štěpánem, Ph.D. Velký zájem vzbudilo téma spolupráce firem a škol, která neprobíhá ideálním způsobem a zasloužila by si nejen větší pozornost, ale především intenzivnější komunikaci. Došlo také na problém, který společnosti v současnosti trápí ještě více – a tím je nedostatek zaměstnanců. Jelikož času nebylo tolik, kolik by toto setkání potřebovalo, aby mohlo najít odpovědi na všechny otázky, brzy se jistě dočkáme dalšího. Kompletní fotogalerii a článek z akce naleznete na tomto odkazu.

Martinu Dlabajovou, europoslankyni, přivítal Klub manažerek ČMA 9. února. Kořeny jejího příběhu sahají do Itálie, kde studovala a založila také své první podnikání. Věnovala se řadě kulturních a společenských projektů. Svou dráhu v politice započala prakticky jako koordinátorka zastoupení Zlínského kraje při Evropské Unii. Dnes ji známe jako političku evropského formátu a velice činorodou osobnost, která zasahuje do dění ve Zlínském kraji, například jako zakladatelka obecně prospěšné