Ze života klubů: Barevný podzim

V září se na svém klubovém setkání členové S-klubu věnovali nejen nutnosti zavedení Průmyslu 4.0 a související potřeby změny myšlení, postojů a životního stylu, ale také koncepci tzv. národní iniciativy Průmyslu 4.0, kterou vypracoval prof. Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, jenž na zhruba dvě stě stranách vytyčuje směrnice pro zavedení příslušných technologií do českého průmyslového prostředí. V říjnu pak členové S-klubu diskutovali nad historií a současností Československého komitétu pro vědecké řízení, jeho postavením v mezinárodních souvislostech a jeho problémy v průběhu dějinných změn od dob nacistické okupace, až po rozpad Československé republiky, o kterém na klubu hovořil člen ČMA, JUDr. Pavel Cihlář.

Více…

.

Regionální klub Morava uspořádal v polovině října prohlídku Domu umění spojenou s komentovanou prohlídkou kostela sv. Václava. Hostitelem tohoto setkání byl tajemník Magistrátu města Opava, JUDr. Tomáš Elis. V rámci setkání mohli účastníci klubu shlédnout obraz vídeňského malíře Antona Pettera, Oslavení sv. Václava, největšího obrazu s touto tématikou, jaký byl kdy vytvořen.

Více…

.

Prohlídkou Lichtenštejnského a Hrzánského paláce, včetně prostor, kam se běžný člověk jen tak nedostane, proběhlo v půlce listopadu pravidelné setkání Klubu manažerek, které v prostorách sídla české vlády a Úřadu vlády ČR přivítal vedoucí úřadu Ing. Pavel Dvořák. Patronaci nad setkáním v prostorách Strakovy akademie a Úřadu vlády tentokrát převzala Líba Stachová.

.

Ani Severovýchodní klub (RKS) nezahálel. Ve spolupráci s Centrem andragogiky uspořádal koncem října diskuzi s 1. náměstkem hejtmana Královehradeckého kraje Brig. Gen. v.v. Mgr. Martinem Červíčkem. Setkání bylo věnováno mnoha tématům. Od bezpečnosti státu, bezpečnosti ve firmách, dopravě nebo současnému populismu některých politiků, až po školství. Například v Královehradeckém kraji je v prvních ročnících středních škol deset tisíc míst, ale obsazenost čítá pouhých padesát procent. Na bouřlivou diskuzi o postupném snižování počtu škol, změn struktur oborů a bezpodmínečném zapojení rodičů do rozhodování o budoucí kariéře žáků ale pak už nezbývalo příliš času, proto se obě strany dohodly na uspořádání dalších obdobných setkání.

Více…

.

I o víkendu si manažeři našli čas na víkendovou „roadshow“. U příležitosti jubilejního 25. ročníku soutěže Manažer roku proběhlo zkraje listopadu manažerské setkání v Teplicích, kde manažery přivítal první nositel titulu této prestižní soutěže Vladimír Feix, který následně účastníky víkendového setkání provedl známou porcelánkou v Dubí. Ta patří mezi tradiční výrobce českého cibuláku. Následoval společensko-relaxační program v krásném prostředí Lázní Teplice, návštěva impozantního cisterciáckého barokního kláštera a klášterního pivovaru v Oseku. Víkendovou akci připravil Klub Manažerů roku v čele s Pavlem Kafkou ve spolupráci s porcelánkou v Dubí a Lázněmi Teplice v Čechách. Fotogalerii naleznete zde.

.

Krásnou tečku za podzimními akcemi regionálních a oborových klubů ČMA byla konference „Mezinárodní ekologie“. Akci zaměřenou na budoucnost energetiky a udržitelného růstu koncem listopadu uspořádaly v Praze Prognostický klub České manažerské asociace, Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha (VŠMVV) a Česká rada pro udržitelný rozvoj. Na pražské konferenci vystoupil i současný poradce ministra životního prostředí a dřívější ministr Topolánkovy vlády Petr Kalaš. Cíl snížit emise podpořil také Roman Štěrba z Českých drah a o ekologii nebo nové čistírně odpadních vod na Želivce promluvil František Blažek z Hospodářské komory.

Click to Hide Advanced Floating Content