Ze života ČMA: říjen ve znamení digitalizace

Vrcholoví manažeři a majitelé firem považují digitalizaci za cestu jak v řadě oborů překonat tíživý a dlouhodobý nedostatek lidí. Firmám zvyšuje efektivitu a přidává konkurenční výhody, pracovníci mají možnost proškolení a zvýšení kvalifikace a tím i příjmů. Digitalizace tak není hrozbou pro zaměstnance. O dalších souvislostech digitalizace hovoří REPORTÁŽ, jíž jsme z  konference 7. října publikovali. Rádi bychom s vámi sdíleli také VIDEO, které shrnuje celé dění během MSV.

Součástí aktivit České manažerské asociace na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně byla návštěva expozice společnosti ABB a diskuse s její CEO, jíž je absolutní vítězka soutěže MANAŽER ROKU 2018 Tanja Vainio. Prozradila, co musíte udělat, abyste zůstali úspěšní ve svém oboru. ODKAZ na zprávu ze setkání je vám k dispozici.

Pracovní skupina Smart Life České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Českou manažerskou asociací připravila na úvod druhého dne Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně 8. října první veřejnou prezentaci „Strategie sítí 5G v ČR a rozvoj průmyslu“. O předpokladech implementace těchto technologií se dočtete v ČLÁNKU.

Business Breakfast 14. října představilo farářku Českobratrské církve evangelické Martinu Viktorii Kopeckou. A setkání to bylo vskutku nezapomenutelné. Jednou z myšlenek, která se účastníkům zaryla hluboko do paměti, se týkala štěstí: Pokud chcete být šťastní, nesnažte se měnit sebe a lidi kolem sebe. Spíše změňte okolnosti a prostředí, ve kterém se pohybujete. Shrnutí jsme pro vás připravili ZDE.

Niclas Pfüller, vítěz kategorie zahraniční manažer soutěže MANAŽER ROKU 2018, ve spolupráci s Českou manažerskou asociací, otevřel 16. října 2019 brány do vysoce progresivní a dynamicky se rozvíjející se společnosti Brose CZ sídlící v kopřivnickém regionu. Reportáž z návštěvy jsme pro vás přichystali na našem WEBU.