Ze života ČMA: O Upskilling a práci s lidmi

Simona Kijonková se stala hostem dalšího setkání HR Sharing, které bylo pořádáno 31. ledna Klubem mladých manažerů. Promluvila o tom, jak důležitý je k úspěchu motivovaný tým. Ale jde o víc, než to. Je třeba se obklopovat lidmi, kteří jsou lepší. Na WEBU jsme pro vás přichystali prezentaci a reportáž ze setkání se shrnutím hlavních myšlenek.

Regionální klub Severovýchodní Čechy vždy zahajuje rok velmi příjemnou akcí, jíž je novoroční večírek v pivovaru. Tentokrát se konal 23. ledna v Pivovaru LINDR Mžany. Součástí dění bylo představení přítomných podnikatelů velkých i menších firem a manažerů z různých oborů. Přítomné přišel pozdravit také majitel pivovaru Miloš Lindr, který mžanskou nemovitost přebudoval s myšlenkou podporovat místní dění ve sportu a kultuře. Abychom vám atmosféru přiblížili, připravili jsme pro vás tento ČLÁNEK.

Peter Chrenko, partner PwC, se 12. února snažil na 269. setkání Pražského manažerského klubu najít odpověď na otázku, zda nás nahradí roboti. O tom, že některé stávající profese zaniknou, se nikdo v souvislosti s nástupem nových technologií nepře. A že vzniknou nové, také nikdo nepopírá. Velmi palčivé je však to, zda zaměstnavatelé dokáží své lidi připravit na to, co přijde pak. Zazněla řada provokativních myšlenek, které se opíraly o čerstvá čísla z roku 2019. Peter Chrenko poukázal také na cestu, která může překlenout propast mezi současností a budoucností: Projekt Upskilling. Prezentaci a zprávu naleznete ZDE.

Jestli si myslíte, že tažírna jako podnik nemůže překvapit technologiemi a manažerskou strategií, společnost Bekaert tuto představu zboří. Na sedmnáct manažerů Moravskoslezských společností se o tom přesvědčilo 20. února při příležitosti setkání Elite klubu MSK, kterému předsedá Adam Liška, jež zároveň působí ve funkci výrobního ředitele a prokuristy hostitelské firmy. Článek je vám k dispozici na WEBU.