Ze života ČMA: Nejen šachová partie

Počátek prvního pracovního týdne se v České manažerské asociaci nesl v duchu svátečním. Byli jsme totiž partnerem Tříkrálového koncertu a společenského setkání pořádaném TOP EXPO CZ, na němž zazněly slavné skladby mistrů v podání violoncellistky Andrey Vlčkové a kytaristy Patricka Vacíka. Na přítomné se se svým projevem na půdě historické budovy České spořitelny v Praze obrátil prezident ČMA Petr Choulík. Atmosféru přibližuje tento ČLÁNEK.

Prognostický klub České manažerské asociace ve spolupráci s Českou asociací Římského klubu uspořádal VIP bleskový šachový turnaj, do něhož se zapojili vrcholoví manažeři a další zajímavé osobnosti, jako například emeritní ministři Jan Mládek a Martin Pecina. O tom, kdy se bude konat pokračování turnaje a kdo zvítězil v tom lednovém, promluvil v tomto ČLÁNKU předseda klubu Bohumír Štědroň.

Klub vzdělávání manažerů během lednového setkání navštívil host, který se věnuje tématu globálních trendů ve vzdělávání. Nebyl jím nikdo jiný než Adam Čížek, kouč, lektor, strategický poradce a HR vizionář s dlouholetými zkušenostmi na top manažerských pozicích v nadnárodních firmách, člen lektorského týmu 1. VOX a.s. Dotkl se neobratnosti firem v oblasti nabírání špičkových externích zaměstnanců nebo toho, že ne každá firma dokáže správně pracovat s talenty, aby si ze svých zaměstnanců vychovala ty nejlepší profesionály. Příměr o talentu a tréninku špičkových sportovců byl pak více než přiléhavý: O talentu Pavla Nedvěda se pochybovalo. Svou pílí se však vyšvihl mezi světovou uznávanou špičku s jedinečnými zkušenostmi. Světový sport ovlivňuje dodnes. Více ze setkání, jež se uskutečnilo 16. ledna v Daňkově paláci, vám nabídneme v této REPORTÁŽI.