Ze života ČMA: Infrastruktura i produkce potravin

Mezinárodní silniční veletrh, jehož byla ČMA partnerem, se uskutečnil v září v Pardubicích. Navštívilo jej přes pět set odborníků.  Akce byla určena především firmám působícím v oblasti silničního hospodářství, výrobcům a prodejcům silniční techniky a stavebních materiálů, dodavatelům stavebních prací, dopravního značení, komunální techniky a také prodejcům nákladních automobilů, stavebních strojů, technologických zařízení. Prezentovali se na ní rovněž dodavatelé měst a obcí, Ředitelství silnic a dálnic ČR či Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Krátkou zprávu z veletrhu naleznete zde.

Tanec, management a život. O tom bylo zářijové setkání Pražského manažerského klubu, kterým hosty provedla lektorka tance a socioložka Nikol Mikesková a autor projektu Tanec jako odpověď a kouč v oblasti komunikačních strategií Jan Mexo Řehák. Až 90 % komunikace je záležitostí nikoli obsahu, ale formy. A tanec je dobrým pomocníkem, jak se na formu soustředit a pracovat s ní. Z klubového setkání jsme pro vás připravili článek.

Velké Pavlovice se ve dnech 12. a 13. září staly dějištěm významné konference Integrované zemědělství a produkce potravin – technologie a znalosti. Hlavní myšlenkou, která konferenci provázela, bylo propojení a synergie zemědělských a průmyslových činností tak, aby byla zajištěna co nejlepší a nejspolehlivější produkce potravin. Ale tím to nekončí. Do celé této sítě by měly být vtaženy i další subjekty, mezi nimiž by významně měli figurovat poskytovatelé služeb, místní samosprávy nebo školy. Přinášíme vám reportáž z dění na konferenci.