Ze života ČMA: Česká ekonomika by mohla dosahovat lepších výsledků

Česká manažerská asociace ve spolupráci s vydavatelstvím Economia organizovala kulatý stůl při příležitosti mezinárodního strojírenského veletrhu. Top manažeři z celé republiky se shodli na tom, že ekonomická situace republiky lepší nebude, pokud se více nezaměříme obrat k inovacím, vědomostem a tvorbě finálního produktu. To je mimo jiné také prostředkem k hlubokým změnám našeho školství, které ztrácí dech, jde-li o uspokojení potřeb trhu práce a českého průmyslu i vědy. Podrobnou zprávu z kulatého stolu naleznete zde.

Klub veřejné správy měl zajímavé zasedání zaměřené na personalistické otázky kvality ve služebních úřadech. Zákon o státní službě svým způsobem značně pomohl stabilizovat personální obsazenost, avšak poptávka po schopných lidech v této oblasti i nadále roste. Chybí zejména pracovníci s IT vzděláním a právníci. Jak si úřady s touto situací poradí a jaké personální strategie jsou pro ně klíčové, prozradí přiložená zpráva.

V říjnu se uskutečnila Klubová rada ČMA. Na programu se objevila dlouho očekávaná témata. O mediální strategii napříč celou ČMA hovořil tiskový mluvčí asociace Milan Mostýn. Společně s Ivo Gajdošem zdůraznili potřebu synergické spolupráce mezi kluby i s vrcholnými řídícími orgány, protože právě ta značně může pomoci v celkové komunikaci zásadních témat směrem k veřejnosti. O dalších bodech jednání informujeme zde.

Členové Mezinárodního manažerského klubu společně se zástupci výzkumné agentury Ipsos se sešli nad zajímavým projektem, který reflektuje současné změny ve spotřebitelském chování, zvláště pak u generace Z. Pokud vás zajímá, jak generace, která právě nyní vstupuje na trh práce, mění spotřebitelské zvyklosti, podívejte se na zprávu a prezentaci, kterou jsme pro vás připravili.

Klub Řeka zdraví uspořádal seminář o tom, co manažery čeká v oblasti zdraví v měsíci listopadu. Je to období, které je vhodné k tomu, aby tělo nastřádalo síly, aby umocnilo regenerační procesy. Zvláště důležité je pečovat o orgány, které jsou v těchto dnech náchylnější k nepohodě či onemocněním. Řadí se mezi ně například plíce či tlusté střevo. Lze jim pomoci jak stravou, tak dalšími prvky aktivního životního stylu. Prezentace našich zkušených lektorů z klubu vám brzy přiblížíme v článku.

Pražský manažerský klub se v říjnu zaměřil na sílu sociálních sítí, kterých se někteří stále tak trochu bojí. Michaela Jungrová upozornila hosty, že sociální sítě jsou efektivní nástroj, který může značně pomoci propagaci osobní i jakékoli jiné značky, ale zaměřila se i na bezpečnostní otázky. Jakub Tržil představil svou životní cestu, digitální nomádství,  a účastníky večera obeznámil s výhodami podcastů, které jsou výbornými nástroji komunikace a šíření inspirativních myšlenek.

Click to Hide Advanced Floating Content