Ze zákulisí MR2021: O titul Manažerka roku 2021 se letos utká i JUDr. Milena Kadlecová, předsedkyně a ředitelka spotřebního družstva Jednoty v Hodoníně

ČMA 11. 8. 2022

Soutěž Manažer roku ocenila během své existence, která čítá již téměř třiceti let, přes 3,500 inspirativních, schopných manažerů napříč všemi odvětvími podnikání. Jde o prestižní záležitost, kde si každý z manažerů svůj post musí obhájit. Na základě jednotlivých disciplín a benchmarku od zkušených profesionálů se mimo jiné každý soutěžící dozvídá o svých schopnostech a může tak svou praxi posunout dále, či ji poskytnout ostatním.

Do letošního, již 29. ročníku soutěže přijala nominaci i JUDr. Milena Kadlecová, předsedkyně představenstva a ředitelka družstva Jednota, spotřební družstvo v Hodoníně. Této inspirativní dámě jsme položili tři nesoutěžní otázky, díky kterým Vám můžeme představit další ženu manažerku, jejímž životním krédem je: „Všechno má své řešení – per partes.“

  • Proč myslíte, že byste se měl/a stát Manažerem roku 2021 a co by pro vás tento titul znamenal?

Podařilo se mi vytvořit kolektiv pracovitých a schopných lidí, spolu s nimi od základů přestavět družstvo na moderní firmu bez toho, aniž by do ní vstoupil zahraniční kapitál. Společně se nám podařilo naplnit dlouhodobou vizi naší kvalitní obchodní sítě v okrese Hodonín a Nový Jičín. Podílela jsem se a podílím se i nyní na nastavení procesů spolupráce v nákupu i logistice družstev na Moravě. Ocenění Manažer roku 2021 by pro mě i můj tým hodně znamenalo. Bylo by to krásné uznání naší práce a výsledků, kterých se nám podařilo dosáhnout. Jsem na svůj tým hrdá.

  • Jak se vaše firma přizpůsobila pandemii covidu-19? Co konkrétního jste změnili a vylepšili?

Aktivizovali jsme pracovní týmy i v nových nepřehledných podmínkách, ve stavu právní nejistoty, jako obchodníci jsme byli v „první linii“. Vytvořili jsme systém zpětných vazeb v toku informací a rychlých rozhodnutí tak, abychom dokázali racionálně řídit firmu i za nastalé krizové situace.

V první fázi to byla obrovská solidarita zaměstnanců, minulé dva roky hodně prověřily mezilidské vztahy i loajalitu zaměstnanců a míru ochoty pracovat pro druhé. Zavedli jsme nová hygienická opatření, z nichž některá jsou platná i do budoucna. Jinou dimenzi dostala i spolupráce s představiteli obcí, hlavně těch menších, a to zejména v tom, jak jsme se vzájemné informovali a hmotně si pomáhali. Hodně se změnilo i chování zákazníka a my jsme v návaznosti na to významně upravili sortiment.

  • Kde vidíte Česko v příštích několika letech?

Nejbližší období dvou let bude těžké nejen pro podnikatele, ale i pro domácnosti. Bude nás trápit růst cen, úroků, zanikání firem, omezování provozů, růst nezaměstnanosti, tlak na zvyšování mezd apod.

Na druhou stranu je potřeba se dívat do budoucna také jako na období výzev a nových možností. Znamená to také být připraven na změnu trhu s nemovitostmi i to, že některé firmy zaniknou. Můžeme toho využít v oblasti budoucích investic i inovací. Jsme malá země uprostřed Evropy. Naše možnosti jsou omezené v porovnání s velkými zeměmi s obrovským nerostným bohatstvím. Máme ale schopné a pracovité lidi. Pokud spojíme síly a podpoříme vzdělávání, kreativitu našich lidí a dáme zelenou smysluplným aktivitám, pak budeme mít důstojné místo v Evropě.

Děkujeme za inspirativní rozhovor a těšíme se na viděnou nejen během slavnostního vyhlašování soutěže Manažer roku 2021,

Česká manažerská asociace

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter