Zdeněk Petzl na Pražském klubu ČMA: Autoprůmysl trhá rekordy

Rok 2017 by se měl stát historicky nejúspěšnějším rokem českého autoprůmyslu. Překonat by se měl rekord z roku 2016, kdy se vyrobilo 1,375 milionu motorových vozidel. Naznačil to při diskusním setkání Pražského manažerského klubu České manažerské asociace výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu Zdeněk Petzl. Akce proběhla ve čtvrtek 18. ledna za účasti desítek vrcholových manažerů a hostů v Clarion Congress Hotel Prague.

Není vyloučeno, že ČR překoná hranici 1,4 milionu vozidel, které české ruce dodají na trh. Česko je již nyní v přepočtu na obyvatele evropskou a světovou jedničkou ve výrobě autobusů. Právě v přepočtu na obyvatele je 2. největším výrobcem osobních automobilů na světě, k tomu je na 5. místě v Evropě ve výrobě motorových vozidel. A ještě souhrnné číslo, celkový počet vyrobených vozidel řadí ČR na 15. místě na světě.

Autoprůmysl překračuje dosavadní vrcholy výroby počtu vozidel, současně však stojí na prahu dalších technologických změn. „Jsme svědky nezvratného nástupu nových trendů v automobilovém průmyslu. Pro ČR to znamená šanci, což vyžaduje investice do inovací a vzdělávání,“ uvedl Zdeněk Petzl. Podle něho se stupňuje tlak na zavádění autonomního řízení a digitalizaci vozidel a také na rozšíření bateriové elektromobility.

PP prezentaci o vývoji autoprůmyslu najdete zde.