Září přinese více příležitostí k rozvoji i setkávání

Nový akademický rok s sebou ve svém prvním pololetí také přináší mnoho akcí pořádaných ČMA, které byste si neměli nechat ujít. Měsíc září zajímavými setkáními, konferencemi a cestami přímo přetéká. Budeme velice rádi, pokud si ve vašem kalendáři alespoň na některá z nich najdete prostor a opět se budeme moci vidět. Na co se však můžete těšit?

vinobrani_03-520x245Druhý víkend v měsíci, od pátku 11. září do neděle 13. září, se ponese ve znamení manažerského setkání při příležitosti Znojemského historického vinobraní. Jako tradičně nebude v programu chybět odborná přednáška, diskuze, nebo fenomenální gastronomické zážitky. Navíc se však budete moci na rautu primátora Znojma, pořádaném přímo na Znojemském hradě, setkat se zajímavými osobnostmi regionu a v neděli vás čeká prohlídka nové turistické trasy vedoucí k vyhlídce na známé vinice Šobes. Věříme, že pro vás bude vinobraní skvělou příležitostí nejen k odpočinku, ale také navázání nových kontaktů a objevování nových možností. Více informací zde.

manazer_rokuMnozí z vás jistě přivítají, že vinobraní ve Znojmě těsně navazuje na setkání Klubu manažerů roku při příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Koná se totiž v pondělí 14. září od 10:00 do 12:00. V anketě jsme se manažerů ptali, co považují za brzdu inovací v českém prostředí. Výsledky budou zveřejněné právě při tomto setkání a jistě otevřou prostor pro zajímavou diskuzi, nápady a náměty, jak na odstranění těchto překážek spolupracovat. Dalším tématem bude Průmysl 4.0 – Chytré továrny budoucnosti. Vystoupí v něm člen představenstva ŠKODA AUTO Bohdan Wojnar a emeritní rektor VUT Brno prof. Petr Vavřín. Pokud máte zájem o další informace, podívejte se sem.

manazer_rokuZ Brna se přesune Klub Manažerů roku do Ostravy, kde proběhne 15. září na pozvání hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a předsedy RK ČMA Ostrava Petra Kazíka setkání s finalisty soutěže MANAŽER ROKU 2014 z MSK. Hejtman poděkuje za účast ve finále soutěže a reprezentaci kraje, předá diplomy a povede diskuzi o podnikání v MSK. Jste srdečně zváni zde.

velkopopovicky_pivovarNa 17. září připadají dvě významné akce. První z nich je setkání v pivovaru Velké Popovice pořádané Regionálním klubem Střední Čechy. Toto atraktivní místo je vyhledávané nejen pro vyhlášené pivo, ale také krásné okolí. Manažery firem ze středočeského regionu čeká prohlídka pivovaru a také prezentace z úst Petra Kofroně, ředitele pivovaru. Těšit se také mohou na představení novinek, které si přichystala ČMA, klubových aktivit nebo následnou diskuzi. Pozvánku naleznete zde.

amstrdam_vVe dnech 17. až 19. září nás čeká cesta do Amsterdamu, kterou připravuje Regionální klub Severozápadní Čechy. Jedná se o skvělou příležitost, kde se budou čeští manažeři moci setkat se zástupci významných společností působících v Holandském království. Tato cesta bude nejen o výměně zkušeností, inspiraci, ale také o kultuře podnikání a manažerské etice, jíž jsou holandské společnosti pověstné a v tomto ohledu udávají nejen v Evropě směr. Ale ochuzeni nebudete ani o plavbu po amsterdamských kanálech, prohlídku paláce Dam nebo procházku vyhlášenou čtvrtí De Wallen. Více informací naleznete zde.

manazer_rokuSetkání hejtmana Středočeského kraje a manažerů oceněných v soutěži MANAŽER ROKU 2014 proběhne 22. září od 10:00 v Praze. Můžete se těšit nejen na představení finalistů soutěže, ale také na informace o činnosti Regionálního klubu ČMA – Středočeský kraj z úst Ing. Jana Žáčka. Připomene rovněž podmínky, které pro podnikání středočeský region nabízí, a diskutovat se bude nad aktuálním rozvojem a směřováním podnikatelských aktivit v této oblasti. Více k programu akce naleznete zde.

mr_benesDen na to, 23. září, se můžete těšit na výměnu zkušeností s osobností, která získala titul Manažer roku 2014, Ing. Danielem Benešem, MBA, generálním ředitelem Skupiny ČEZ. Toto setkání KMR pořádané Pražským manažerským klubem jsme se rozhodli uskutečnit v sídle společnosti ČEZ a.s. od 9:00 do 11:00. Bude mít spíše neformální ráz a ponese podtitul Mé manažerské výhry a prohry. Více informací naleznete zde.

golfAni v tomto roce byste si neměli nechat ujít Manažerský golfový turnaj pořádaný ve spolupráci s Asociací českých nábytkářů. Letošní, v pořadí již pátý ročník, se koná na hřišti Sand Martin’s Holes Mladá Boleslav 30. září. Turnaj bude sestávat ze tří společných kategorií a dvou vložených soutěží. Na své si přijdou všichni, kteří milují pohyb na čerstvém vzduchu a green je jejich druhým domovem. Manažerský golfový turnaj je určen jak členům tak i nečlenům z řad ČMA i AČN. Máte-li zájem se klání účastnit, pospěšte si, neboť kapacita turnaje je pouhých 72 hráčů. Zde najdete přihlášku a podrobnější informace.

konk2016Mezi významné akce bude patřit bezesporu mezinárodní konference WEF (World Economic Forum). Konkurenceschopnost ČR 2016 je diskutovaným tématem a konferenci též dala název, doplněný podtitulem Průmysl pro 21. století. Bude probíhat 30. září na půdě Vysoké školy ekonomické od 13:00 do 17:30 a záštitu nad ní převzal ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek. Můžete se těšit na dva tematické bloky. V obou vystoupí vynikající řečníci s tou nejlepší odborností. Například Caroline Galvan (senior manažerka iniciativy Global Competitiveness v rámci WEF), Günter Deuber (ekonom Raiffeisenbank), Rudolf Fischer (finančně-ekonomický ředitel Siemens ČR) či Boguslawa Skowronski (zakladatelka Nomad Fund). Více informací naleznete zde.

Další informace najdete na webových stránkách https://www.cma.cz/.