Zájem lidí o Festival Evolution roste

Nejvýznamnější událost v oboru osobního rozvoje a zdravého životního stylu v České republice, Festival Evolution, proběhne o víkendu 18. až 20. března tohoto roku. Výstaviště v pražských Holešovicích se opět stane cílem příznivců a zájemců o zkvalitnění svého života, a to po všech stránkách. Pod hlavičkou Festivalu Evolution se zde sejde více než čtyři sta tuzemských i zahraničních vystavovatelů, kteří představí své produkty a služby se zaměřením na BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVU a OSOBNÍ ROZVOJ. Zájem o festival každoročně stoupá. Vystavovatelé nabídnou nejnovější produkty zdravé výživy, bio potravin, přírodní kosmetiky nebo praktické ekologické zajímavosti, chybět nebudou prezentace z oblasti výchovy a osobního rozvoje, zdravotní poradny nebo témata, která mají hlubší smysl.  Mnohé firmy letos rozšiřují expozice a avizují řadu novinek. Nedílnou součástí festivalu je také program, ve kterém se představí řada českých i zahraničních hostů se svými přednáškami, workshopy a poradnami. Ctirad Hemelík, zakladatel festivalu, za hlavní cíl letošního ročníku považuje další přeměnu prostředí z formátu veletržního do atmosféry festivalové.  

„Každý rok se snažíme vytvořit návštěvníkům i vystavovatelům příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit dobře, a nabídnout jim víkend, na který se budou těšit, a který jim přinese něco nového.  Jsme rádi, že festival každoročně roste, jak počtem vystavovatelů a návštěvníků, tak kvalitou toho, co nabízí. Mě osobně těší, že se nám daří naplnit náš dlouhodobý záměr – přejít z čistě veletržního formátu akce k formátu festivalovému,“ říká Ctirad Hemelík, zakladatel Festivalu Evolution.

Zájem vystavovatelů o účast každoročně vzrůstá a nejinak je tomu i letos, v současné době je přihlášeno o přibližně 20% firem více než loni a největší zájem je již tradičně o prezentační sekce BIO STYL a ZDRAVÍ. Mezi přihlášenými je opět řada vystavovatelů ze zahraničí a máme radost, že kromě dlouholetých vystavovatelů se hlásí také množství nových firem,“ říká Alžběta Syrovátková, manažerka festivalu.

Koncept Festivalu Evolution vychází z pěti tematických okruhů – BIO STYL (zaměřený na certifikované BIO výrobky a služby), ZDRAVÍ (přírodní potraviny, kosmetika a textil, produkty ekologického zemědělství, regionální a místní potraviny), ECO WORLD (prezentující ekologické produkty a služby, ale také například možnosti městského zahradničení, permakulturní pěstování nebo wooferingové aktivity), ALTERNATIVA (přehlídka především alternativních směrů v léčení a duchovním rozvoji) a OSOBNÍ ROZVOJ (netradiční metody a postupy při řešení tradičních problémů člověka, komunity i celé společnosti).

Mezi zastoupenými zeměmi letos nebudou chybět Francie, Chorvatsko, Indie, Itálie, Kamerun, Kazachstán, Maďarsko, Německo, Nový Zéland, Peru, Rakousko, Slovensko, Švýcarsko, USA, Velká Británie.

Mezi vystavovateli v sekci BIO STYL letos nebudou chybět Lifefood, PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, Pro-Bio obchodní společnost, Health Food Production, Havlíkova přírodní apotéka, Iswari superfood, Nobilis Tilia, nováčkem bude například bioSueňo, Weleda nebo ECCE VITA, sekce ZDRAVÍ se zúčastní Herbadent, Freshland, Bemer Medical Technic, Cosmetics ATOK International, Diochi, Energy Group, Everest Ayurveda, Akademie léčivé výživy, nově se bude prezentovat např. Rawvolution nebo firmy naboso a RaE přírodní kosmetika.  S ekologickými produkty se představí například Econea, Tierra Verde, Mamaja Group, nově např. Pohoda v Brně nebo Hnutí DUHA. Chybět nebudou ani neziskové organizace.

Festival loni představil více než 380 vystavovatelů, vedle již tradičních účastníků také řadu nováčků. Zájem o zaměření festivalu dokazuje i návštěvnost, která měla opět stoupající tendenci –  během tří festivalových dnů prošlo Průmyslovým palácem 15.598 návštěvníků všech věkových kategorií.

Vystavovatelé se stále mohou přihlásit, prezentovat své výrobky či služby návštěvníkům a navázat nové obchodní kontakty na největším středoevropském festivalu tohoto zaměření.  Uzávěrka přihlášek je 15. 2. 2016.

Ctirad Hemelík se narodil v roce 1978 v Praze. Je ženatý a má dvě děti. Už více než třináct let se zabývá osobním rozvojem, nejen svým, ale také rozvojem lidí, kteří navštěvují jím a jeho kolektivem připravované akce. Když v roce 2003 vznikal projekt „veletrhu“, cítil, že trend doby se bude ubírat k věcem, které nejsou vidět na první pohled. Dlouhodobě se věnuje tématům, která podporují kreativitu, myšlenkovou inspiraci či duchovní růst, hledá a nachází vize a zajímavé projekty, které mohou ozdravit naši společnost. V osobním i profesním životě se zaměřuje na provázanost těla a mysli, jejichž soulad nám umožňuje komplexní pohled na člověka a jeho aktivity.  Na svých cestách po světě objevil a poznal mnoho funkčních metod a principů, které se díky této propojenosti mohou stát plnohodnotnou součástí osobnosti a vést k úspěchu. Lidé by měli tuto provázanost objevit a následně ji respektovat, k tomu se jim snaží pomoci svými aktivitami.

V roce 2004 spoluzaložil každoroční veletrhy Biostyl, Ecoworld a Esoterika, od roku 2011 převzal jejich organizaci do vlastní režie a rozvíjel až do současné festivalové podoby. Projekt pod názvem FESTIVAL EVOLUTION se  postupem času zařadil mezi největší evropské akce se zaměřením na zdravý životní styl, osobní rozvoj a inspirativní směry. V roce 2006 založil obecně prospěšnou společnost FELICIUS, která se zaměřuje na organizaci kulturních akcí, pořádání seminářů, přednášek a festivalů a o rok později poprvé realizoval svůj koncept multikulturního festivalu PRAŽSKÉ BRÁNY, který nabízí nový pohled na události i věci kolem nás a odhaluje jejich zdánlivě skrytý rozměr a potenciál. Patří k lidem, kteří se snaží žít zdravě a záleží jim na prostředí, ve kterém žijí. Proto část jeho aktivit směřuje do této oblasti – ať jde o již zmíněný Festival Evolution, spolupořádání odborných konferencí  Biosummit 2011, Biosummit 2015, Vědecké konference ekologického zemědělství 2011, nebo hledání nových možností pro zkvalitnění marketingu a PR v oblasti bio a eko produktů a služeb.

V rámci svých aktivit dosud uspořádal přes 1900 eventů (semináře, přednášky, konference, veletrhy, festivaly atd.) v České republice, Německu, Polsku, Slovensku a Maďarsku, v rámci kterých se prezentovalo více než 430 významných osobností z celého světa. Profesně spolupracuje s prestižním PRAGUE BUSINESS CLUBem. S Karlem Janečkem a Tomášem Maradou se věnoval platformě POZITIVNÍ EVOLUCE.  S Petrem Vachlerem spolupracuje na přípravě filmu Tajemství a smysl života, jako producent se podílel na vzniku audiovizuálního představení ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA.

http://www.ctiradhemelik.cz/