Nominace do jubilejního 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU

Přejít na web MANAŽER ROKU
 

XY Transfer

Hlavní myšlenkou a úkolem XY Transferu je spojení zkušených manažerů z generace X a talentovaných mladých manažerů z generace Y. Cíleně vybírámé vhodné tandemy mentor-mentee, kteří se formou individuálních setkání a konzultací vzájemně rozvíjí a inspirují.

3 společné akce a 6 individuálních setkání mentora a menteeho vytváří prostor pro kvalitní manažerský růst a inspiraci.

IV. ročník

průběh programu

Během prvních 3 let prošlo programem XY Transfer více než 60 zajímavých manažerských osobností.

Nominace mentorů

Mentory vybíráme na základě osobního setkání a doporučení. Máte zájem být mentorem, nebo znáte elitního manažera s chutí předávat své zkušenosti? Rádi se potkáme.

Přihlášky mentees

Mentee je manažer generace Y (do 35 let), který vede tým podřízených a má zájem rozvíjet své znalosti, zkušenosti i osobnost.

Výběr mentees

Každý mentee zasílá svůj životopis a motivační dopis, kde uvede oblasti zájmu, resp. témata, kterým se v průběhu mentoringu chce věnovat. Odborná komise následně vybírá nejvhodnější kandidáty pro vytvoření mentoringových tandemů.

Průběh mentoringu

Samotný průběh mentoringu si individuálně řídí každý mentor a mentee dle svých časových možností. Očekávaný rozsah je cca 6 setkání v průběhu 6 měsíců.

Setkání a networking

Připravujeme setkání mentorů, slavnostní zahájení, průběžné setkání (manažerský večer) a slavnostní zakončení. To je spousta příležitostí pro networking se zajímavými osobnostmi ČMA a účastník XY Transferu.

Proč se zapojit a benefity mentoringu

Mentoring je o spolupráci a sdílení manažerskcýh zkušeností a talentu:

Nová energie a inspirace pro mentory
Špičkové kontakty a budování profesionálních vztahů
Zkušenosti a možnost poradit se v důvěrném prostředí na TOP level manažerské pozici

Častá témata mentoringu

 • Strategie a vize firmy
  Jak nastavit plány své firmy nebo oddělení na další úspěšné období?
 • Nastavení procesů
  Jak nastavit pravidla, aby vše fungovalo tak, jak má?
 • Motivace a rozvoj lidí
  Jak vést svůj tým a být správným leaderem?
 • Expanze a růst
  Na co si dát pozor a čemu věnovat pozornost při růstu a expanzi firmy?

4 Ročníky   /   35 Mentorů   /   60 Účastníků   /   6 Doprovodných akcí

Pohled účastníků

Co nejvíc oceňují účastníci minulých ročníků XY Transferu? A proč doporučují zapojit se dalším mentees?

Elitní mentoři programu XY Transfer

Mentory v prgramu XY Transfer jsou špičkový manažeři generace X, kteří předávají své zkušenosti mladší manažerské generaci. Všichni mentoři jsou profesionální manažeři z dlouholetými zkušenostmi z různých oborů, kteří jsou vybíráni na základě osobních referencí členů České manažerské asociace.

Reference

Leoš Vídeňský (Finanční ředitel, Ricoh)

Od začátku zaujalo propojení dynamického mládí a zkušeností ostřílených manažerů. Je to skvělý způsob, jak usměrnit talenty, kteří chtějí skály lámat holýma rukama a jak příjemně nakopnout seniorní manažery mladou energií. V začátcích jsem i já měl možnost čerpat od starších, a proto jsem se bez zaváhání zapojil jako mentor.

Petr Benda (Marketing Manager, ARAMARK)

Je skvělé spolupracovat s někým, kdo v tak mladém věku ví co chce, jde si tvrdě za svým cílem a vlastně už slaví první úspěchy. Moji mentees byli opravdu cílevědomí a podle toho také celá spolupráce vypadala. Na XY mě baví možnost pomáhat talentům a nasměrovat je tím správným směrem. Příjemně mě ale potěšilo i to, že mentees nám vlastně měli co nabídnout i byznysově. Matching tedy hodnotím kladně a rád budu znovu mentorovat.

Jakub Velkoborský (co-founder, Click&eat)

XY transfer mi přinesl možnost získat nadhled seniorního manažera a při příjemných schůzkách se nám kromě mentoringu začala rýsovat i potenciální spolupráce. Mentor byl velmi nápomocný, mentoring byl pro mě i můj projekt Click&Eat opravdovým přínosem a skvělou zkušeností.

Kontaktní osoba

Bc. Kateřina Božková, DiS.

PR a projektová manažerka

 

Máte zájem o členství?

Udělejte tři kroky ke vstupu mezi výjimečné osobnosti managementu.

Stát se členem

Seznamte se s názory našich členů

Hlavní přínos vidím v možnosti napříč odvětvími a věkovou strukturou setkávat se a vyměňovat si vzájemně zkušenosti.

Vilém Vrba
Více referencí

Seznamte se s osobnostmi ČMA

Ing. Simona Myslikovjanová, Ph.D., MBA, MBE

Jednatelka SiMyCo s.r.o.

Jako managerka, lektorka, trenérka a supervisor má 20 ti leté praktické zkušenosti se vzděláváním managementu, od nízkého po TOP management.

Detail

Ing. et Ing. Adam Liška, MBA

Generální ředitel a předseda představenstva WITKOWITZ ENVI a.s., předseda ČMA ELITE klubu Moravskoslezského kraje, vítěz kategorie Mladý manažerský talent v soutěži Manažer roku 2018.

Detail
Více osobností

Členové

Moravskoslezký krajŠéfův světKOVOKON Popovice s.r.o.BENEŠ a LÁT a.s.DIGITAAL.CZ s.r.o.Skupina ČEZSMARTER Training & Consulting s. r. o.BekaertSTYL, družstvo pro chemickou výrobuMoravskoslezké informační centrumKooperativaSvaz českých a moravských výrobních družstevDATASYS s.r.o.IVECOJan Liška & PartneřiDASAbydosBusiness Institut EDU a.s.LenzingWellness & Spa Infinit MaximusROSSO STEELNewton College, a.s.Kooperace.czŘízení letového provozu ČR, s.p.Moravian Premium Care, a.s.Trivium PackagingFoxyPharmdata s.r.o.J.I.P. pro firmy s.r.o.STYRAX, a. s.BonatransSpiderAnacot Capital a.s.IpsosSpráva a údržba silnic Pardubického kraje | SÚS PkTasty Air s.r.o.AHRA – Consulting, s.r.o.MetrostavASN Plus, s.r.o.Komerční banka a.s.Solární asociaceUTB: Univerzita Tomáše BatiLamarkKohimex, spol. s r.o.Business RepublicCape Free, s.r.o.CARDIFF ACADEMY SESIKO Koupelny & KuchyněEUROPEAN INSTITUTEDopravní podnik Ostrava a.s.AramarkČeský porcelán as DubíPRESTON Capital a.s.Magazín PATRIOTWiesner-HagerVysoké učení technické v BrněPražská mezinárodní manažerská školaDallmayrISMMCentrum andragogikyUNIFER – DESIGN & DIGITAL AGENCYPodnikatelský institut Pyramida, s. r. o.Kunz a partneři s.r.o.Seminaria, s.r.o.SIEMENSSiMyCo, s.r.o.Grátis, s.r.o.DYNAMIC FUTUREZásilkovna s.r.o.VAE CONTROLSNárodní rozvojová banka, a.s.LANEX a.s.AmbisSOMAMHF Leoše JanáčkaZD VšestaryLichtenstein Legal s.r.o.4machines s.r.o.IFBMTRANSYS, spol. s r.o.SAM Headhunting Czech republicCPI HotelsBabydirektClarionKSR InternationalProdeseco s.r.o.Masarykův ústav vyšších studií ČVUT v PrazeM.L.S. HoliceKaizen Institute CZ s.r.o.AKORD & POKLAD, s.r.o.ABBVysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů PrahaLinde Gas as
Zobrazit výpis členů

Proč být členem

Zvyšte svou prestiž. Setkávejte se s osobnostmi. Využijte výhod členství.

Cena členství

Firemní (kolektivní) člen má možnost propagovat svou firmu na webu ČMA, sociálních sítích, v Newsletteru a na pořádaných akcích.

Individuální člen zastupuje v asociaci pouze sám sebe, nemá tedy možnost prezentovat a propagovat firmu, ve které působí.

Společnost

1 – 10 zaměstnanců

Cena kolektivního členství je 10 000 Kč za kalendářní rok.

Společnost

11 – 50 zaměstnanců

Cena kolektivního členství je 30 000 Kč za kalendářní rok.

Akcí ČMA se mohou zúčastňovat další 2 členové manažerského týmu (se statutem individuálního člena).

Společnost

51 a více zaměstnanců

Cena kolektivního členství je 50 000 Kč za kalendářní rok.

Akcí ČMA se mohou zúčastňovat další 4 členové manažerského týmu (se statutem individuálního člena).

Individuální
členství

Cena individuálního členství je 3 000 Kč za kalendářní rok.

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter