Významné jubileum profesora Milana Zeleného

Profesor Milan Zelený, člen Rady expertů České manažerské asociace, oslavil letos 75. narozeniny. Při této příležitosti se konala 27. května ve Vilémově konference  s názvem Impulsy  z nového světa podnikání.  Témat, která se na konferenci rozebírala, bylo nespočet: jak se připravit na nový svět podnikání, transformace podniku a myšlenek, řízení podniku jako živého organismu, inovace podnikatelských modelů, industry 4.0 a mnoho dalších. Před publikum se postavili přední čeští a slovenští manažeři a podnikatelé jako jsou Ivan Baťka, Peter Krištofovič, Libor Witassek nebo Ladislav Verner .

Součástí oslav životního jubilea bylo také odhalení pamětní desky profesora Milana Zeleného na jeho rodném domě  v Kluckých Chvalovicích.

Milan Zelený (* 22. ledna 1942 Klucké Chvalovice)

je česko-americký ekonom, který se zabývá zejména obory produktivity práce, teorie řízení, podnikové ekonomiky a multikriteriálního rozhodování. Patří k nejcitovanějším českým ekonomům, je autorem řady odborných publikací a působí na několika zahraničních vysokých školách. Počátkem roku 2015 byl jmenován emeritním profesorem (Professor Emeritus of Management Systems) americké Fordham University v New Yorku.

Univerzita Tomáše Bati při této příležitosti vydala speciální číslo univerzitních novin:

UTB-Noviny-1