Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 18. 1. 2021

11. 1. – 17. 1. 2021

PDF verze

Slovo Vadima Petrova k roku 2021

Zlatou akcii bude mít podle Vadima Petrova „v kapse“ manažer, který zvládne (nebo se začne učit) být flexibilní. Rok 2021 si vyžádá skutečné změny přístupů k řízení firem, pouhé deklarování agility stačit nebude. Jsou před námi složitá rozhodnutí, mnohdy nebudou příjemná. Sdílením zkušeností a využitím prostoru, který Česká manažerská asociace manažerům, lídrům i podnikatelům poskytuje, se můžeme společně posouvat dál. Přečtěte si, jak vidí nadcházející rok člen prezidia, předseda Akreditační komise pro vyšší odborné vzdělávání MŠMT a člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání.

Celý text najdete na cma.cz


Rozhovor s Janem Juchelkou, Manažerem roku 2019 pro Lidové noviny

Generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že banka očekává v tomto roce jen relativně mírné zhoršení kvality úvěrového portfolia v souvislosti s pandemií Covid-19. Podíl nesplácených úvěrů by měl růst oproti konci minulému roku, kdy byl na úrovni 2 %, nicméně by se měl udržet pod 5 %, což je úroveň, kterou zmínil v souvislosti s celým bankovním sektorem guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Více informací na jtbank.cz


Zamyšlení prof. Vladimíra Maříka

Prof. Vladimír Mařík, vědecký ředitel CIIRC, předal na podzim pomyslné žezlo a titul MANAŽER ROKU Janu Juchelkovi, generálnímu řediteli a předsedovi představenstva Komerční banka. U této příležitosti se krátce zamyslel nad prací a úkoly manažerů. Jeho slova stojí za pozornost.

Celé video najdete na facebook.com


TV Magazín Kyjov o Františku Luklovi

Starosta města Kyjov získal titul Manažer roku ve veřejné správě. Shlédněte krátkou reportáž a poslechněte si pár slov o jeho pocitech z výhry a jeho další vizi do budoucna.

Celou reportáž najdete na itvs24.cz  00:20 min. – 02:15 min.


Svatopluk Březík: I přes komplikace byl loňský rok úspěšný

Pro společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (VaK Zlín) byl loňský rok velmi úspěšný. Uvádí to v aktuálním vydání VaK Press Point předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík, který v něm loňský rok hodnotí a nastiňuje výzvy pro další období.

Více informací na nase-voda.cz


Petr Kolouch obdržel medaili Za zásluhy a bezpečnost

Generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba rozhodl o udělení medaile „Za zásluhy o bezpečnost“ pro ředitele Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy MUDr. Petra Koloucha, MBA, ředitele společnosti INSET ing. Ludvíka Hegrlíka a Čestnou medaili HZS ČR pro náměstka ředitele ZZS HMP sekce nelékařských zdravotnických pracovníků Mgr. Zdeňka Křivánka, DiS. Medaile oceněným předal ředitel HZS hl. m. Prahy plk. Ing. Luděk Prudil.

Více informací na pozary.cz


Velké firmy zvládají situaci dobře, míní viceprezident svazu

Velké firmy v Česku se dokážou se současnou koronavirovou situací vypořádat dobře, myslí si viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. V Událostech, komentářích řekl, že společnosti dokázaly odvrátit nekontrolované šíření nákazy a případné uzavíraní celých provozů. Podle lékaře Romana Housky by měly podniky motivovat zaměstnance k tomu, aby se kromě testování nechali i naočkovat.

Více informací na ceskatelevize.cz


Bílovecká mcePharma vyrábí doplňky stravy i s pomocí nanotechnologií

Kolagen v prášku, který se dá rozpustit v nápojích, byl loni na Instagramu jedním z nejviditelnějších produktů propagovaných českými influencerkami. „Kolagen bývá v některých měsících roku nejprodávanějším produktem. Je v malých sáčcích, což je pohodlné pro konzumaci, a pokud máme spolupráci s blogerkami, extrémně se to projeví v prodejích,“ říká Andrea Doležalová, šéfka bílovecké společnosti mcePharma.


Metrostav se chce prosadit v Grónsku

Po desítkách kilometrů tunelů vyražených na Islandu, v Norsku a Finsku se chce český stavební podnik Metrostav etablovat na největším ostrově světa. Radnice osmnáctitisícového grónského hlavního města Nuuk hodlá metropoli výrazně rozšířit a vybudovat na odlehlejším městském poloostrově novou obytně administrativní čtvrť. Právě do soutěže o toto dílo se hlásí i český Metrostav.

Celý článek najdete na e15.cz


Technologie společnosti Siemens se stala součástí nejmodernějšího autobusového nádraží v Hamburku

Společnost Siemens Infrastructure získala významnou zakázku od společnosti Hamburger Hochbahn, největšího poskytovatele místní dopravy v hanzovním městě. Siemens vybaví dva ze šesti terminálů v autobusovém depu Alsterdorf celkem 96 dobíječkami a technologií pro nízké a vysoké napětí.

Více informací na nejbusiness.cz

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter
STRÁNKY SE PŘEDĚLÁVAJÍ
Děkujeme za pochopení.