Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 11. 1. 2021

4. 1. – 10. 1. 2021

PDF verze

Slezská univerzita se hrdě hlásí k Manažerovi roku 2019

Skvělá zpráva! Absolvent Slezské univerzity Jan Juchelka se stal Manažerem roku 2019.
Přirozenou autoritu a dovednost vést ostatní nemá každý. Manažer, jakožto vedoucí pracovník, zodpovídá za stabilní kontinuitu a fungování jemu svěřené organizace, což není jednoduchá pozice. Česká manažerská asociace (ČMA) každoročně pořádá soutěž Manažer roku, jednu z nejuznávanějších soutěží v České republice. Ve 27. ročníku soutěže za rok 2019 zvítězil absolvent Slezské univerzity, generální ředitel a předseda představenstva Komerční banky Ing. Jan Juchelka.

Více informací na slu.cz

 


Ucházejte se o titul Manažer roku 2020

Dejte si kafe a zkuste sami za sebe říct, co byste napsali na otázku z přihlášky do soutěže Manažer roku:

Uveďte důkazy, sledování výkonnosti jednotlivých částí podnikání (výrobků a služeb). Jaká opatření jste přijal pro zlepšení výsledků zaostávajících částí podnikání?

Bylo to těžké nebo snadné? Přemýšleli jste minutku nebo ještě nemáte jasno? Příklad odpovědi dvou účastníků soutěže najdete v odkazu facebook.com


Rozhovor s Františkem Luklem v časopisu “PRO města a obce”

Jeho krédem je: S pozitivní energií a zdravým rozumem. Obojí kolem sebe šíří od roku 2005 jako starosta města Kyjov a od roku 2015 z pozice předsedy Svazu měst a obcí ČR, kde před tím od roku 2011 působil jako místopředseda. Počátkem prosince z rukou prezidenta ČMA obdržel nejvyšší ocenění v soutěži Manažer roku 2019 v kategorii Veřejná správa.

 


Milan Čigáš: “Bez motivace a nápadů to nejde”

Litoměřice jsou „trojkovým“ městem, spravují oblast třetiny bývalého okresu Litoměřice a patří sem i čtyřicet měst a obcí. Zdejší úřad zaměstnává asi 200 lidí a 35 strážníků městské policie. Tento počtem lidí i rozsahem činnosti opravdu nemalý úřad již pět let řídí tajemník Milan Čigáš.

 


Jaromír Zajíček k situaci zaměstnanců úřadů

Časopis PRO města a obce se společností Colop uspořádal mezi úředníky napříč celou republikou anketu, z níž vyplynuly některé neblahé skutečnosti, především frustrace zaměstnanců úřadů. Tajemníka Magistrátu města Děčína Jaromíra Zajíčka, člena předsednictva Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR, redakce požádala o komentář.

 


Výzva prezidenta ČMA k soutěži MANAŽER ROKU 2020

„My všichni budeme potřebovat najít cestu, abychom těžké období následujících let zvládli co nejlépe… Pojďme sdílet dobrou praxi… Pojďme sdílet informace a vzájemně se obohatit. To může přinést vaše účast v soutěži MANAŽER ROKU,“ vyzývá prezident ČMA Petr Kazík.

Nominace do 28. ročníku přijímá Česká manažerská asociace už teď!

Celé video najdete na facebook.com

 


Eduard Palíšek: Další rozvoj technologií se bez humanitních oborů neobejde

S generálním ředitelem Siemens ČR, členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace a významným propagátorem digitalizace českých firem Eduardem Palíškem o spolupráci českých firem s akademickou sférou, cestě za větší konkurenceschopností i jiném způsobu vedení univerzit.

Celý rozhovor najdete na vedavyzkum.cz

 


Skupina ČEZ zprovoznila 250. veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily.

Jubilejním stojanem je nově instalovaná rychlodobíječka ABB, která je řidičům e-aut k dispozici na parkovišti řetězce Kaufland v Mladé Boleslavi. Infrastruktura vzniká díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF), z prostředků přidělovaných Operačním programem Doprava i z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ.

Více informací na ekologickarevue.cz

 


Rozhovor s Josefem Klímou, Manažerem digitálního věku

Již 27. Ročník soutěže Manažer roku byl skutečně napínavý. Do finále postoupilo 38 osobností, z nichž Hodnotitelská komise a Národní komise vybrala vítěze jednotlivých kategorií a TOP 10 manažerů. Vedle klasických oborů ČMA ocenila osobnosti např. v kategorii Manažer digitálního věku, Vizionář a Manažer malého a středního podniku. Mezi deseti nejlepšími manažery za rok 2019 se v TOP 10 umístil Ing. Josef Klíma, předseda ELAP výrobní družstvo, který se stal rovněž vítězem kategorie Manažer digitálního věku.

Celý rozhovor najdete na mmspektrum.com

 


Studio ČMA s Vladimírem Maříkem a Petrem Chárou

Další z počinů Česká manažerská asociace už dobře znáte.
Studia natáčíme několikrát do měsíce a vždy je věnujeme tématům aktuálním a lidem inspirativním.

Tentokrát se moderátor Vadim Petrov ptal Vladimíra Maříka (vědec, zakladatel a vědecký ředitel CIIRC – Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT) a Petra Cháry (senior konzultant Scholastic Consultancy) na vzdělávání.

Celý díl Studia ČMA najdete na youtube.com

 

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter