Výběr z monitoringu médií ČMA

ČMA 3. 1. 2021

28. 12. 2020 – 3. 1. 2021

PDF verze

Josef Klíma Manažerem digitálního věku

Kategorii Manažer digitálního věku obsadil v soutěži MANAŽER ROKU 2019 Josef Klíma, předseda družstva ELAP, které se sedmi spolupracovníky založil v roce 1990. Co považuje za největší manažerský úspěch? Že jeho tým pracuje po celou dobu bez třenic a s jednotnou vizí.

Elektronické aplikace dodávají do řady odvětví, kromě strojírenství také pro papírny, zdravotnictví, potravinářský průmysl, slévárenství a tvářecí průmysl. Proto je kovidová situace, která ze dne na den postihla 70 procent zaměstnanců, o projekty nepřipravila.

Rozhovor najdete na facebook.com


Karel Semerák převzal Cenu inovace pro udržitelný rozvoj

V rámci soutěže MANAŽER ROKU se uděluje také Cena inovace pro udržitelný rozvoj. Letos ji za mimořádný počin převzal Karel Semerák, majitel a zakladatel Sense Vital Air. Unikátní čistička vzduchu, kterou společnost vyvíjí, vyrábí a distribuuje, je schopna velmi účinně zachycovat koronavirus SARS-CoV-2. Sklízí úspěchy zejména na rakouském a švýcarském trhu.

Celý rozhovor najdete na facebook.com


Slezská univerzita: Jan Juchelka se stal nejlepším manažerem

Absolvent naší fakulty, Jan Juchelka, se stal nejlepším manažerem v České republice za rok 2019. Do finále 27. ročníku postoupilo 38 osobností, z nichž Hodnotitelská komise a Národní komise vybrala vítěze jednotlivých kategorií a TOP 10 manažerů. K tomuto ocenění moc gratulujeme a přejeme další úspěšné chvíle.

Poslechněte si rozhovor: www.youtube.com/watch?v=TODv08MctKQ

Odkaz na facebook.com


František Lukl vítězem v kategorii Veřejná správa

Příklady dobré praxe a benchmarking, se kterými se v rámci soutěže MANAŽER ROKU přihlášené osobnosti setkávají, oceňují nejen byznysmeni. Také pro představitele samosprávy jsou hodnotnou devizou. Takovým je i František Lukl, starosta Kyjova. Během rozhovoru s Ivo Gajdošem, výkonným ředitelem Česká manažerská asociace ocenil svůj pracovní tým, zmínil situaci kolem pandemie a upozornil na nutnost velmi obezřetně nakládat s veřejnými financemi. O ní ostatně informoval těsně před převzetím ceny české poslance. Pusťte si video. Dá vám nahlédnout do dění na úrovni samospráv a ozřejmí, co soutěž MANAŽER ROKU může přinést jejich představitelům.

Celý rozhovor najdete na facebook.com


Nová ročenka ČMA 2020/2021

Novou Ročenku 2020/21 teď najdete na webu.

Provede vás nesnadným rokem, během kterého se ovšem podařila řada věcí. Seznamte se s nově zvoleným vedením asociace, přečtěte si o klubech a projektech Česká manažerská asociace, prostudujte výsledky průzkumu o životě a práci manažerů v ČR.

Ročenku můžete shlédnout na cma.cz


Český trh práce je pro investory zajímavý

Společnost ManpowerGroup vytvořila metriku 200 parametrů z oblasti pracovního práva, dostupnosti, nákladovosti a produktivity pracovní síly pro porovnání náročnosti náboru, udržení a řízení lidských zdrojů v 76 zemích světa včetně ČR. Vedle tradičních pracovních úvazků zohledňuje flexibilní pracovní sílu, alternativní pracovní úvazky i neformální trh práce. Jednotlivé parametry rozděluje do 4 skupin: dostupnost pracovní síly, nákladovost, produktivita a legislativní omezení businessu.

Více informací na casopisczechindustry.cz


OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ: Polovina finalistů podniká se svojí rodinou

Loňský ročník OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ zná své vítěze. Do finále se dostalo 92 firem s nejlepšími ekonomickými výsledky. Ty byly vybrány z 1516 společností, které vyhověly kritériím soutěže. O jejich výběr se postaral odborný garant soutěže společnost CRIF – Czech Credit Bureau. Celkem 61 % finalistů působí na trhu již od 90. let, firmy založené po roce 2000 tvoří čtvrtinu uchazečů o získání ocenění, na export se alespoň částečně zaměřuje 42 % společností ve finále. Zhruba dvě třetiny firem se soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ zúčastnilo poprvé.

Více informací na iprosperita.cz


Pavel Pastorek Marketér roku 2019

V soutěži Marketér roku 2019 uspěl zástupce výrobního družstevnictví. Ocenění Duhový delfín – Cenu prezidia ČMS obdržel Ing. Pavel Pastorek z Templářských sklepů Čejkovice za remodeling adjustáže lahvových vín, změnu a rozšíření marketingových aktivit a obohacení portfolia.

Více informací scmvd.cz

Monitoring médií připraven ve spolupráci se společností TOXIN

 
 

Články autora

 

Štítky

Buďte s námi v kontaktu

Zadáním mailu se přihlásíte k odběru Newsletteru ČMA. Každý měsíc v něm objevíte inspiraci pro manažery, videorozhovory Studia ČMA, monitoring médií či informace o soutěži MANAŽER ROKU.     Ukázkový newsletter

Odebírat newsletter